Pravdivý príbeh: Priateľky ohovárali manžela, túžili rozbiť naše manželstvo

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Moje študentské časy boli krásne a vždy na ne s radosťou spomínam. Možno aj preto, že som v tomto období stretla môjho manžela Mareka. Bol úžasne milý a sadli sme si od prvého okamžiku, ako nás naši spoloční kamaráti zoznámili. Stala sa z nás nerozlučná dvojka, ktorú tvoríme dodnes.


Po vyše tridsiatich rokoch manželstva neľutujem ani jedinú sekundu toho, čo sme spolu zažili. Naopak, je mi úprimne ľúto každej ženy, ktorá nemala toľké šťastie a prešla si rozvodom alebo bola manželom podvedená. Pretože to si nezaslúži žiadna žena.

Moje šťastie v láske však malo aj svoje negatíva. Stálo ma pár priateliek, ktoré však možno neboli skutočnými priateľkami. Ich závisť a neprajnosť nás nakoniec úplne odlúčili. Snažili sa ma od Mareka odtrhnúť a neustále ho osočovali a vymýšľali si naňho kadejaké klamstvá.

Raz ho videli v meste s inou ženou, inokedy vraj počuli, že sa so mnou len zahráva a nechce vážny vzťah. Soňa a Simona sa teda postupne zaslúžili o to, že som ich zo svojho života úplne vylúčila. Ony dve šťastie na mužov rozhodne nemali a dnes žijú rozvedené a samotné. Ich dve však neľutujem, pretože som pochopila, aké zákerné dokážu byť.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manželova nadriadená ho zvádza, neviem či a ako zakročiť


Nám to s Marekom klape už nejaké tie roky a navyše sa nám podarili štyri úžasné deti. Je úžasným a príkladným otcom, ktorý poctivo pracuje, aby sme sa mali dobre. Mnohí sa ma pýtajú, ako je možné, že nám to tak spolu ide. Hlavne v dnešnej dobe, keď každé tretie manželstvo končí rozvodom.

Moja odpoveď však nie je úplne jednoduchá a nebudem sa tváriť, že sme s Marekom nikdy nemali žiaden problém. Tiež sa hádame, ako každý iný pár. Veď spolu predsa žijeme v jednej domácnosti a je jasné, že aj my dvaja sa občas nezhodneme.

Liekom na všetko je však úprimný rozhovor. O všetkom treba diskutovať priamo s partnerom. Nechápem moje známe, ktoré mi telefonujú ako keby boli v puberte, že sa pohádali s manželom a nevedia, čo majú robiť. Čo asi? Treba prísť za ním a svoje problémy, namiesto roztrubovania do celého sveta, riešiť priamo s ním.

My do svojich problémov nikoho neťaháme. Hlavne nie deti, pretože to je najhoršie, čo rodičia môžu urobiť. Chcieť od nich, aby si vybrali jedného rodiča a postavili sa na jeho stranu. Ak sme sa s Marekom pohádali, sme jediní, kto si to musí vydiskutovať a vyriešiť.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Takisto sa pri rozhovoroch nikdy neurážame a udržiavame si rešpekt jeden voči druhému. Pretože bez rešpektu to naozaj nejde. Urážkami a vyťahovaním chýb z minulosti sme nikdy nič nedocielili a už dávno sme pochopili, že jedine konštruktívny rozhovor vedie k vyriešeniu problémov.

Problémy v manželstve sú v dnešnej dobe časté aj kvôli financiám. Aj my sme sa často hádali kvôli tomu, kto si čo kupuje, kto míňa viac a podobne. Vyriešili sme to jednoducho. Každý máme vlastný účet a tak si nič nemôžme vyčítať. Ja pracujem, manžel pracuje a to čo si kúpime, alebo naopak ušetríme, je už naša vec. Ak však treba zohnať niečo do domácnosti alebo deťom, vždy to kupujeme spoločne. Takto nám to funguje posledné roky a ja prisahám, že sa hádame oveľa menej, ako kedykoľvek predtým.

Recept na šťastie u nás teda spočíva v tom, že sa snažíme čo najmenej starať jeden do druhého, rešpektujeme sa a veľa sa rozprávame. Mareka si nesmierne vážim a ďakujem, že mám v živote takého muža ako je on. Bez neho by to už nikdy nebolo ono a preto si našu lásku chránim a starám sa o ňu.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (4)

 • Maja 30.11.2017, 11:34

  Suhlasim so Stanom, pribeh je to krasny. Zavist je vecna, ale rovnako aj zeny, ktore o vsetkych ostatnych tvrdia, ze im zavidia a chcu poskodit... pravda byva vacsinou niekde medzi. A rovnako ziadny vztah nie je super idealny 30 rokov

 • Ruza 23.11.2017, 07:09

  Nevychvalovala bych manžela ani nas vztah, neboť abych ses jednou nedivila.. Nikdy clovek nevi. Vim pripad, zenu podvadel v 70ti! Sel za mladou, ji zustali oci pro plac, na stara kolena se rozesli. Nikdo ji nedonasel, zadne zavistive kamarádky neprobehly, proste jeho nevera praskla. I kdyz si chlapa budeme hyckat a nepestovat kamaradky, ci neverit klepum, stejne se muze vztah potentovat.

 • Stano 26.10.2017, 10:56

  Akoby som čítal psyhcologický článok, čo robiť aby vzťah klapal, akých sú na internete mrte. Doposiaľ sa tu ľudia chodili zdôveriť a posťažovať a chceli od našich komentárov pomôcť. Ale pozor zmena, teraz autorka chce pomôcť nám. Zoberme si všetci príklad. A ženská závisť? To je zákon prírody.

 • TITAN444 26.10.2017, 08:48

  Závisť - najlepšia kamarátka každej ženy. Hnus.

1

Pridať komentár