Pravdivý príbeh: Manžel žil v zahraničí druhý život, obral ma aj o naše dcéry

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Moje manželstvo s Michalom bolo strastiplné. Kvôli tomu, že podnikal, bol neustále preč a s deťmi sme ho videli len sporadicky. Neustále bol niekde odcestovaný a náš vzťah fungoval len vďaka dlhým telefonátom a správam.


Každá minca má však dve strany a ani v našom prípade to nebolo inak. Michal síce veľa pracoval, no aspoň z materiálnej stránky bolo o nás dokonale postarané. Mali sme obrovský dom, pani, ktorá nám ho chodila upratovať a naše deti mohli chodiť na prestížne školy. Naše dve dcéry lipli po krásnom oblečení. Otca milovali, keďže si ho kvôli nemu mohli kupovať.

Mne sa náš život však nezdal až taký úžasný. Nemala som manžela, ale len partnera na telefóne. Častokrát som sa cítila opustená a stratená vo veľkom a prázdnom dome. Naše dcéry, Katka a Lucia, to však tak dramaticky neprežívali. Boli zvyknuté na to, že otec je väčšinu času preč a posiela im peniaze zakaždým, keď niečo pekné vidia v obchode.

Priateľky mi mnohokrát dohovárali, aby som manželovi povedala, že ma to takto nebaví a už takto nechcem žiť. To, koľkokrát som mu to chcela povedať, sa nedá ani zrátať. Nikdy som nenabrala odvahu, pretože stále tu bola otázka, čo by bolo s našou firmou a našimi životmi, ktoré boli tak dobre zabehnuté. Nechcela som byť predsa sebecká a pripraviť rodinu o dobrý finančný príjem, keďže ja sama som nepracovala.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Všetok čas som venovala rodine, muž ma aj tak opustil


Michal však chodil domov čoraz menej a menej. Už som o ňom poriadne ani nič nevedela a nestíhala som sledovať ani to, kde sa momentálne nachádza. Nevolal a nepísal tak často, ako kedysi a ja som sa bála len ceknúť o tom, že na mňa kašle. Vždy, keď som túto tému vytiahla, spýtal sa ma, či má prestať pracovať a byť s nami radšej doma.

Roky plynuli a kým naše dcéry študovali v zahraničí, ja som si uvedomovala viac a viac, aká som opustená. Nemala som pre koho variť, po kom upratať, čo robiť... Mojou jedinou nádejou bolo to, že Michal pochopí, že už máme dosť našetrené a upustí od tohto pracovného tempa. Dúfala som, že dospejeme do štádia, keď bude podnik riadiť už len z domu.

Tohto dňa som sa však nikdy nedočkala. Žila som si vo svojich ilúziách a v tom, že raz bude lepšie a že musím len vydržať. Namiesto toho ma čakali doma na stole rozvodové papiere. Michal bol akosi nečakane doma a ja som mohla tušiť, že niečo nie je v poriadku.

Priznal sa a všetko mi povedal. V zahraničí žil druhý život s inou ženou v inom dome s iným dieťaťom. Mne sa podlomili kolená a tá guča v hrdle, ktorú som mala, je neopísateľná. Ja naivná som ho milovala a tešila sa na každý jeho príchod, telefonát, správu. Dočkala som sa nevery a totálnej zrady z jeho strany.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Trvalo mesiace, kým som sa s rozvodom zmierila a dostala opäť chuť žiť. Zlomené srdce sa pomaly hojilo a ja som opäť verila, že život bude dobrý. Stále som si v duchu predstavovala, ako Michal príde a povie, že to oľutoval.

Namiesto toho zmanipuloval naše dcéry tak, že si nevybrali život so mnou, ale s otcom. Presťahovali sa za ním do zahraničia a neozývajú sa mi. Nedvíhajú telefón a ja netuším, ako sa majú.

Neustále sa sama seba pýtam, kde som urobila chybu? Čo som spravila zle, že som behom jedného roka stratila manžela aj dve dcéry, o ktoré som sa toľko starala? Odišli len kvôli tomu, že Michal má kopu peňazí a môže im kúpiť všetko, na čo si prstom ukážu? Som sklamaná, no dúfam, že nech sú momentálne kdekoľvek, majú sa tam dobre a aspoň trochu im chýbam.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (13)

 • karolína zapražná 15.03.2018, 17:23

  jjjjkjjj

 • Roman 15.03.2018, 10:36

  Smutný príbeh zlatokopky z veľkého domu s upratovačkou a dvoma nevychovanými dcérami so zlatokopeckými sklonmi a otcom, ktorému to vadilo. Koniec je nepravdepodobný, podľa mňa otec skončil chudobný v nemeckom stacionári, kde ho strčila jeho nemecká pipka a jeho panghart.

 • Tara 22.01.2018, 15:33

  Zažila som podobný scenár nešťastia na vlastnej koži a moje poučenie je: Žena musí byť sama svoja - samostatná jednotka, ktorá má iba svoj svet a do svojho sveta si púšťať osoby tak, aby ho neovládli. Samozrejme, že starať sa o deti a rodinu je to, čo je pre nás prioritné, ale nezávislosť je to, čo nám vždy zostane, aby sme sa necítili ponížené a bezradné.

 • stastnablcha 29.11.2017, 16:25

  viem si predstavit ze teraz deti idu po peniazoch. akurat si myslim ze normalny vztah toto musi ustat.. kde sa stala chyba?

 • Maja 29.11.2017, 16:17

  Nikto danej dame nebranil, aby sa zamestnala, mala vlastny zivot a dcery naucila aj nieco ine, ako minat peniaze. Miesto toho sedela doma v dome, ktory platil niekto iny. A cuduje sa, ze ten niekto iny sa zdvihol a odisiel... Mala to riesit, ky bol cas. Sama sa rozhodla, ze peniaze su dolezitejsie. Tak nech nenarieka, dcery si vynrali rovnako.

 • Maria 28.11.2017, 21:53

  Dobrý večer, môj názor je taký, že krv neni voda a dcéry sú podľa všetkého prízemné a citovo plytké po otcovi a preto nemali probém bez mihnutia oka zapredať svoju matku. Vy ste nemusela nič zanedbať a vaše dcéry za to v podstate ani nemôžu. Jediná vaša chyba bola, že ste si vybrala zlý genetický materiál s ktorým ste počali tieto bytosti s veľmi nízkym emocionálny kvocientom. Nádej však zomiera posledná. Prajem veľa šťastia.

 • Františka 28.11.2017, 13:26

  Každý z diskutujúcich má svojím spôsobom pravdu. Opísaný osud bol zlomený na morálnom zlyhaní, na porušení prísahy, kde ani diaľka ani čas nehrá žiadnu rolu. Sľúbená vernosť nebola z jednej strany dodržaná, nech sa už žena rozhodla existovať akokoľvek - byť ženou v domácnosti ju možno primäli okolnosti, ktoré nepoznáme. Ak ona ostala verná, muž je chrapúň so svojim podpisom na výchove dievčat. Smutné. Ale výstižné - jeden z obrazov doby.

 • jaa 28.11.2017, 10:06

  V dnešnej dobe sú deti nevďačné. Dovolila si svojim dcéram, aby viedli komfortný život a nenaučila si ich iným hodnotám, tak sa ti to vrátilo. A tvoj muž, tak to bola len otázka času kedy sa zariadi po svojom a bude žiť život aký sa jemu páči. Vzťahy na diaľku nefungujú. Aj keď sú peniaze v dnešnej dobe dôležité predsa len nie sú všetko.

 • TITAN444 23.11.2017, 18:26

  Už ma nebaví stále písať o tom, aké sú niektoré ženy sprosté. No ale táto je výnimočná. Celý život nič nerobila, nechala sa vydržiavať ťažko pracujúcim manželom a teraz narieka. A dcéry? Na rozdiel od svojej mamy sú normálne, rýchlo pochopili že neschopná matka im nemá čo dať a išli k šikovnému otcovi, ktorý im dá všetko čo k životu potrebujú. Veľmi dobrý a poučný príbeh pre lenivé ženy. Tak čítajte.

 • jana 23.11.2017, 13:04

  samozrejme, že si spravila chybu a tá ťa potom stála stratu manžela aj dcér je smutné, že si to nepochopila - tiež si uprednostnila komfortný život bez akejkoľvek zásluhy

1 2 >

Pridať komentár