Pravdivý príbeh: Manželka si začala s mladším, rozvod dávno oľutovala

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

S manželkou som sa dal dokopy ako mladé ucho. Ja som bol prvák, ona už končila bakalára. Zrazili sme sa na chodbe internátu a odvtedy sme boli spolu. Aj predo mnou mala mladšieho frajera, bola skrátka taký typ. Na mladších. Nečakal by som, že sa jej hranica posunie až tak, že si nájde niekoho, kto by mohol byť jej synom.


S Ivetou sme sa krátko po škole vzali. Prežili sme toho spolu veľa. Radosti, smútky, chudobu i lepšie časy. Paradoxne obdobie, keď sme si mohli dovoliť večerať len suché rožky, nás ešte viac stmelilo. Vedeli sme, že spolu dokážeme preskákať všetko.

A tak aj bolo. Po pár mesiacoch, keď sme si obaja nemohli nájsť robotu, usmialo sa šťastie na mňa aj na manželku. Konečne sa nám začalo dariť. Nešlo to zo dňa na deň, ale po rokoch k novému bytu postupne pribudlo auto, sem tam nejaká dovolenka. S dvoma deťmi sme boli dokonalá rodina a nič nám nechýbalo. Aspoň ja som si to myslel a žil som si spokojne vo svojom bezchybnom svete.

Ani keď Iveta prestala so mnou spávať, neprikladal som tomu väčší význam. Veď vekom sa naše chute menia. Bral som to tak, že je to dočasný stav. Iveta sa však začala vyhýbať aj mojím pohladeniam a bozkom. Zrazu aj času, ktorého sme spolu trávili dovtedy dosť, bolo čoraz menej. Ja som ešte aj vtedy bol k všetkým signálom, že všetko nie je s kostolným poriadkom, slepý aj hluchý.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Mame asi šibe - najskôr mladší milenec, teraz sex na jednu noc


O tom, že ma manželka podvádza som sa dozvedel snáď najhorším možným spôsobom. Od svojho syna. Kebyže na to prídem sám, mohli sme to riešiť medzi sebou a deti do toho vôbec nezaťahovať. Takto to bola ako facka, navyše som sa pred vlastným synom cítil trápne a ponížene. On svoju mamu stretol v kine, ale na film sa nepozerala so mnou, ale s neznámym mladíkom.

To bolo na celej veci ešte horšie. Parohy mi nasadil sotva tridsaťročný mladík. Keď som to na Ivetu vybalil, nevykrúcala sa. Všetko priznala a zdalo sa, že jej odľahlo, že už sa nemusí pretvarovať. Keby išlo o nejakú epizódku na jednu noc, bol by som schopný jej odpustiť. Iveta to však ťahala s mladým už dlhšie.

Ženy nie sú ako muži. Keď podvádzajú, idú do toho s citmi. Všetko mi to do seba zapadlo. Vedel som, že ma manželka podvádza odvtedy ako som sa jej sprotivil. To som nebol ochotný prekusnúť.

Podal som žiadosť o rozvod. Našťastie deti už boli veľké a samostatné. S majetkom to tak jednoducho nešlo. Bol som pripravený to Ivete pekne skomplikovať. Iveta si chcela nechať byt, ale nemala ma ako vyplatiť. Všetky jej návrhy som zamietol. Napokon musela súhlasiť, že byt predáme a rozdelíme sa.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Všetky tieto ťahanice ma stáli čas, nervy aj peniaze a bol som rád, keď ma k Ivete už nič neviazalo. Mohol som sa začať sústrediť na svoj život. Lenže som nebol jediný, kto bol na tom takto. Keď Ivetin zajačik z posilňovne zistil, že sa Iveta rozvádza a zrazu musela zoškrtať svoje a hlavne aj jeho náklady, blikla mu kontrolka.

Zľakol sa, že Iveta bude chcieť miesto nezáväzného flirtu s ním začať riešiť vážny vzťah. O to nemal mladý záujem. Vyhovovalo mu užiť si a nechať sa mojou ženou vydržiavať. Dokonca som sa dozvedel, že s Ivetou sa jej milenec rozišiel ešte skôr, ako nás nadobro rozviedli. Mohol som byť škodoradostný a určitý pocit zadosťučinenia som aj pociťoval, ale to bolo všetko. Sústredil som sa už na budúcnosť.

Trvalo mi päť rokov, kým som so svojou už exmanželkou dokázal opäť normálne komunikovať. Ja som si medzitým našiel priateľku, s ktorou sa perfektne dopĺňame a je nám spolu výborne. Iveta mala niekoľko vzťahov, ale nič vážne. Tvrdí, že takýto život jej vyhovuje.

Len raz sa preriekla, keď mi volala k narodeninám. Vraj prečo sme sa vlastne museli rozviesť. Nuž, toto som už ja mal v hlave upratané. Nie som prvý ani posledný, ktorý po sklamaní sa v láske našiel ešte väčšie šťastie a naopak ten, ktorý sa rozhodol zo vzťahu odísť ako prvý, napokon utŕžil debakel.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (9)

 • Jaro 25.07.2019, 21:53

  V našom právnom systéme je nevera právny dôvod na rozvod manželstva. Ženy rozvodom dosť získajú majetku, muži strácajú. Žiaľ... Žena vás môže päsťami umlátiť do tváre a vy jej len ruky chytíte aby ste prežili a už máte veľmi vážny problém!

 • Rudla 29.04.2019, 09:25

  Zlo vraj pochádza zo ženy...prvá bola Eva...

 • ľuboš 19.04.2019, 21:57

  Smutné.

 • Skuseny 18.04.2019, 22:45

  Toto sa stalo aj mne,ako cez kopirák:-) Je to už veľa rokov.Moje ego vtedy dostalo ťažkú ranu a myslel som,že sa z toho nikdy nespamätám.Dnes,s odstupom času som vlastne vďačný,že sa to stalo,mám novú skvelú manželku,deti aj život.S bývalou niesom v kontakte,neviem,o čom by som sa s ňou rozprával...Nech je šťastná.Ja som.

 • Silvia 18.04.2019, 14:18

  dobre jej tak, štetke... a dobre, že si chlap našiel priateľku a je šťastný...

 • Juraj 18.04.2019, 13:23

  Tiež sa mi to stalo, že som si myslel že sme šťastní. Bol to však omyl. Ja som bol šťastný.

 • TITAN444 18.04.2019, 13:12

  Nič nové - štetky sú len ženy. Chlapi nie.

 • Oľga 18.04.2019, 12:40

  Byť na mieste toho muža, tak by sa mi taká žena sprotivila navždy. V takomto prípade niet cesty späť.

 • Vlado 18.04.2019, 06:37

  Poznám jedného sudcu, čo zastupoval a rozhodoval pre oblasť Šahy. Ženské tam chodili s návrhmi na rozvod ako do obchodu. A on to rozvádzal ako na páse. Ženské potom gúľali očami, vystrašené kňukali, nariekali... že to tak nemysleli, že len chceli muža umravniť... :-))

1

Pridať komentár