Chystáte sa kupovať letenku? Podľa našich tipov ju zoženiete najlacnejšie!

Letenka

sxc.hu

Pri kúpe dovolenky býva neraz najväčšou položkou letenka. Ak sa trochu pohráte pri jej hľadaní, neraz môžete ušetriť desiatky či dokonca stovky eur. Preto jej výber nepodceňujte a nekupujte prvú, ktorá vám príde pod ruku. Ponúkame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu sa v ich ponuke zorientovať. A bez toho, aby ste po ich nákupe boli zaskočení ich konečnou cenou.

Sledujte ceny priebežne

Už viete, kam chcete cestovať, poznáte aj približný dátum a počet osôb, s ktorými na dovolenku idete, ale výber letenky si stále nechávate na neskôr? V tom prípade ste na najlepšej ceste, ako zaplatiť viac, ako musíte. Sledujte vývoj cien leteniek aspoň každých pár dní. Keď sa objaví zaujímavá ponuka podstatne nižšia ako ostatné, neváhajte a kupujte. Cena väčšiny leteniek sa smerom k odletu zvyšuje.

Dobre si pozrite za čo platíte

Niektoré spoločnosti automaticky k cene letenky pridávajú rôzne druhy poistenia, ktoré samozrejme cenu navýši. Ak poistenie nechcete musíte ho odznačiť, preto neklikajte automaticky ďalej.


Tiež by vás mohlo zaujať: Máte nad 55 rokov a chcete ísť lacno do Španielska? Prezradíme vám, ako!


Prispôsobte sa

Nechce sa vám letieť o piatej ráno? Nie ste sami! Presne preto sú letenky v týchto časoch neraz lacnejšie. ,,Najlepšie ceny bývajú pre lety v utorky, stredy a soboty. Ešte lepšie sú, ak letíte skoro ráno alebo neskoro večer. Nikomu sa totiž nechce vstávať skoro ráno, prípadne priletieť do cieľa v noci. No a letecké spoločnosti to dobre vedia,“ hovorí Táňa Ondrejová zo spoločnosti Pelikan.sk.

Sledujte aj zahraničné stránky

Mnoho ľudí sa bojí letenky kupovať cez zahraničné stránky, neraz však vyjdú lacnejšie ako letenky slovenských predajcov. Ak hovoríte po anglicky a nájdete zaujímavú ponuku, nebojte sa. Stránky ako Cheaptickets.com alebo Orbitz. com sú firmy, s ktorými by ste nemali mať problémy. Na kúpu letenky však potrebujete kreditnú kartu – prirodzene s dostatočným limitom.

Nízkonákladové najlacnejšie?

Rovnako pozor pri nízkonákladových leteckých spoločnostiach – platíte neraz za veci, ktoré sú pri iných spoločnostiach už v cene. Niekedy vás môže vyjsť klasická letenka rovnako draho ako nízkonákladová, ak si chcete vybrať sedenie a platíte aj za kufor.


Tiež by vás mohlo zaujať: First moment verzus last minute: Zistite, čo je pre vás výhodnejšie


Nakupujte naraz

Hľadáte okrem letenky aj ubytovanie? Čo tak kúpiť všetko spolu? ,,Veľa predajcov leteniek ponúka v balíku s letenkou aj zvýhodnený hotel, prípadne poistenie či prenájom auta. Máte tak ušetrené nielen ďalšie zbytočné hľadanie, no najmä dostanete lepšiu cenu a všetko zaplatíte naraz,“ vysvetľuje Táňa Ondrejová.

Ako kupujete letenky vy? Máte nejaký zaujímavý tip? Napíšte do diskusie.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Maroš
Odporúčame