FOTOPOSTUP Takýto svietnik si môžete vyrobiť aj sami doma: Za chvíľu je hotový

Škorica

plnielanu.sk/Ľudmila

Chýba vám inšpirácia na výzdobu štedrovečerného stola či si chcete navodiť vianočnú atmosféru? Spoľahnite sa na prírodu a tento rok si namiesto zložitých kombinácií vychutnajte jednoduchosť.


Potrebujeme

  • pohár alebo inú menšiu sklenenú nádobu
  • škoricu
  • stužku
  • sviečku

Mohlo by vás zaujať: FOTOPOSTUP Čiapky s brmbolcom: Vyrobte si originálne ozdoby na stromček sami domaPostup:

Pohár či sklenenú nádobu umyjeme a osušíme. Určite máte doma pohár, ktorý už nepatrí do žiadneho servisu. Ak nie, môžete použiť aj zaváraninový. Pohár podľa našich predstáv obložíme škoricou po celom obvode.

   
Škoricu zafixujeme stuhou podľa vlastného výberu a uviažeme mašľu. Jednotlivé kúsky škorice môžete taktiež prilepiť pomocou pištole na lepidlo, ale potom sa už, žiaľ, nebude dať znova použiť. My sme sa rozhodli lepidlo vynechať a škoricu, ktorá zvýši, zužitkujeme na domáce prírodné osviežovače vzduchu.

Mohlo by vás zaujať: Ozdoby na vianočný stromček: Aké sú trendy pre tento rok?


Do pohára vložíme sviečku a necháme ju, aby ho rozohriala. Škorica sa bude zohrievať spolu s ním a váš príbytok naplní nádhernou vôňou. Okrem toho, že vie dobre naladiť, má škorica viaceré pozitívne účinky. Zlepšuje zdravotný stav pri výskyte viacerých chorôb a podľa štúdie americkej univerzity v Západnej Virgínii aktivuje mozog a zlepšuje jeho výkony.

Aké ďalšie vianočné ozdoby si doma vyrábate vy? Napíšte postup výroby ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: plnielanu.sk/Ľudmila, plnielanu.sk/Ľudmila, Ľudmila
Odporúčame