Jednoduchý spôsob, ako očistiť svoje telo: Skúste indiánsky zázrak

Yucca schidigera

wikipedia.org/Stan Shebs

Nemáte chuť a ani energiu na to, aby ste svoj organizmus detoxikovali hladovkou alebo dodržiavaním prísneho jedálnička? Skúste to s rastlinou yucca shidigera, ktorá rastie v kalifornských púšťach a kvôli svojim účinkom je známa už stovky rokov.

Dennodenne je ľudský organizmus vystavený škodlivým voľným radikálom, a preto by sme mu mali minimálne raz do roka dopriať detoxikáciu. Vhodne zvolená očista zbaví telo toxínov a posilní ho.

Výťažok z rastliny je bohatý na živiny

Yucca shidigera je bohatá na zdravé tuky, proteíny, fosfor, železo, vitamíny skupiny B, vitamín A a ďalšie látky. Avšak hlavným pozitívom je vysoký obsah saponínov, ktoré majú detoxikačný účinok na celé telo. Stearanové saponíny, rozpustné vo vode, čistia najmä žalúdok a črevá, majú schopnosť znižovať vysokú hladinu cholesterolu v krvi. Nerozpustné, resp. terpénové saponíny putujú do celého tela a očisťujú ho. Zbavujú telo vírusov, plesní, kyseliny mliečnej i močovej, organických solí a ďalších nežiaducich látok.


Mohlo by vás zaujať: Jarná očista postaví na nohy telo aj myseľ: Ktorých pravidiel sa treba držať?


Ako yucca pôsobí v ľudskom tele?

Domorodé indiánske kmene používali yuccu na liečenie takmer všetkých zdravotných neduhov. Aktuálne je jej výhodou, že ju možno bez problémov užívať aj s inými potravinovými doplnkami bez toho, aby sa vzájomne ovplyvňovali. Výťažky z tejto rastliny čistia tráviaci trakt a krvný obeh. Ďalej pozitívne ovplyvňujú činnosť obličiek a žlčníka.

Má aj ďalšie výhody

  • urýchľuje hojenie rán
  • pomáha vyplavovať kyselinu mliečnu, ktorá vzniká v tele pri náročnej pohybovej aktivite
  • odstraňuje pocity únavy a malátnosti
  • stabilizuje hladinu krvného cukru
  • je prospešná pri dne, pretože napomáha odstraňovaniu kyseliny močovej
  • celkovo podporuje činnosť imunitného systému a chráni pred chorobami
  • upokojujúce účinky na organizmus a pomáha lepšie zvládať stres
  • podporuje činnosť tráviaceho traktu, je prevenciou zápchy a celkovo zlepšuje črevnú mikroflóru
  • pomáha riešiť problémy s akné, ekzémami a ďalšími kožnými ťažkosťami
  • je vhodná na odstránenie plesní z organizmu

Mohlo by vás zaujať: Rázny detox, ktorý sa prejaví i na vašej postave? Skúste drink z javorového sirupu


Podporte účinok vhodným jedálnym lístkom

Pri detoxikácii organizmu rastlinou yucca shidigera treba dodržiavať stanovené dávkovanie a piť veľa tekutín. Pre lepšie účinky je vhodné jedálny lístok ozdraviť napríklad zvýšenou konzumáciou ovocia a zeleniny, obmedzením spracovaných produktov, sladkostí a podobne. Odporúča sa v jedálničku preferovať zásadité potraviny, ako napríklad uhorky, kel, morské riasy, špenát, brokolicu, čerstvé bylinky, klíčky strukovín a obilnín atď. Naopak, obmedzte kyselinotvorné potraviny ako cukor, umelé sladidlá, alkohol, sladené džúsy, džemy, biele pečivo a ďalšie.

Dávkovanie je jednoduché

Zvyčajne sa prvý týždeň užíva jedna tableta ráno nalačno a druhá večer. Na druhý týždeň sa dávka zvýši na 2 kapsule ráno a večer a na tretí a ďalšie týždne 3 kapsule ráno i večer.


Mohlo by vás zaujať: Neustále zdravotné ťažkosti môže vyvolávať chronický zápal: Ako si s ním poradiť?


Nenechajte sa odradiť

Pri tejto očistnej kúre sa môžu objaviť napríklad bolesti kĺbov. Je to spôsobené práve odstraňovaním toxínov z tela, a preto je potrebné nevzdávať sa a pokračovať v užívaní ďalej, poprípade znížiť dávku. Tiež sa pripraviť na to, že účinky tejto rastliny sa prejavia postupne a niekedy ju treba užívať ju niekoľko mesiacov.

Kedy yucca nie je vhodná?

V prípade, že máte v tele implantát (voperovaný kovový kĺb) či transplantované tkanivá nie je vhodné yuccu užívať. Nerobte tak ani vtedy, ak užívate lieky na riedenie krvi.


Mohlo by vás zaujať: Kašlite na diéty: Všetko, čo ste chceli vedieť o jarnej očiste!


Vyskúšali ste už tento indiánsky zázrak? Aké s ním máte skúsenosti? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: wikipedia.org/Stan Shebs, wikipedia.org/Stan Shebs, Mirka
Odporúčame