Jojobový olej je balzamom pre vašu pokožku: Vyskúšajte jeho účinky!

Jojobový olej

wikimedia

Jojobový olej je jedným z najcennejších olejov využívaných v kozmetických procedúrach. Je vlastne tekutým voskom a prezývajú ho aj „tekuté zlato“. Je odpoveďou na suchú, citlivú a popraskanú pokožku, pričom navyše regeneruje a vyhladzuje pleť. Vlasom prinavracia stratený lesk a pokožke pružnosť. Poznáte jojobový olej?

Len na vonkajšie použitie

Jojobový olej pochádza z rastliny Simmondsia chinesis, ktorá je stále zeleným krom a pochádza z Arizony. Jeho semená pripomínajú kávové zrná, aj keď sú o čosi väčšie. Jojoba je známa vysokou produkciou vysokomolekulárnych esterov, ktoré sú podobné tým, ktoré produkujú ľudské mazové žľazy. Používa sa len na vonkajšie použitie, pretože ľudským telom prechádza v nezmenenom stave.

Vhodný pre všetky typy pokožky

O jojobovom oleji sa hovorí, je vlastne vosk, ktorý je tekutý, čím pripomína olej. Z celkového hľadiska patrí ku najcennejším olejom spomedzi všetkých známych. Je vhodný na všetky typy pokožky, pretože je podobný látkam, ktorý produkuje ľudské telo. Má dokonca prirodzený ochranný UV filter 3 – 4. Olej sa do pokožky vynikajúco vstrebáva a nezanecháva pocit mastnoty. Po použití ju zanecháva zamatovo jemnú.


Mohlo by vás zaujať: Vzácny arganový olej: Jeho omladzujúce účinky môžete vyskúšať aj vy


Tento vzácny olej vďačí za svoje účinky svojmu zloženiu. Obsahuje najmä nenasýtené mastné kyseliny a vitamín E, ako aj množstvo výživných látok, stopových prvkov, či minerálov. Všetky tieto látky vynikajúco prenikajú cez kožu až k spodným vrstvám pokožky a regenerujú ju zvnútra.

Vašu pokožku vyhladí, ošetrí, aj zregeneruje

Prírodný jojobový olej sa vyznačuje schopnosťou udržovať prirodzenú vlhkosť vašej pokožky a okrem toho ju aj:

  • regeneruje,
  • vyhladzuje drobné vrásky,
  • hydratuje suchú a citlivú pokožku,
  • vyhladzuje,
  • pôsobí hojivo,
  • ošetruje pleť,
  • pomáha pri akné a problematickej pleti.

Vlasom dodá lesk a jemnosť

Okrem skvelých účinkov, ktoré má jojobový olej na vašu pleť, nesmiete zabúdať ani na jeho miesto v starostlivosti o vlasy. Dobrí kaderníci vedia, že pár kvapiek jojobového oleja dodá vlasom jemnosť, hebkosť a prinavráti im skutočne oslnivý lesk. S obľubou tiež tento fakt využívajú vo svojich salónoch. Vyskúšať ho môžete tiež na zničené končeky vlasov.


Mohlo by vás zaujať: Tajomstvo olivového oleja: Prospieva telu zvnútra aj zvonku


Kde všade ho môžeme nájsť?

Vďaka svojim vynikajúcim schopnostiam sa pridáva do množstva kozmetických výrobkov, ktoré sa týkajú najmä starostlivosti o pokožku, tvár a vlasy. Používa sa však aj ako zložka niektorých masážnych, regeneračných, či opaľovacích prípravkov. Jeho využitie je teda skutočne široké. Dopriať si ho môžete aj samostatne, ako čistý olej. Fľaštičku 50 ml. kúpite za sumu okolo 6 eur.

Zdroj: wikimedia, wikimedia, Oliver
Odporúčame