Liek overený storočiami: Slepačí vývar vás dostane z choroby

Polievka

thinkstockphotos.com

Prudké zmeny klímy, akých sme momentálne všetci svedkami, neprospievajú nijakému človeku a ľudstvo je aj preto čoraz chorľavejšie. Prispieva k tomu navyše aj enormne vysoká odolnosť mikroorganizmov voči antibiotikám. Ako sa teda liečiť? Jedným z východísk by mohol byť návrat ku tradičným a overeným receptúram, ktoré vždy zaberali na vírusové ochorenia. Jedným z takýchto pradávnych liekov je aj praobyčajný slepačí vývar.

Väčšina z vás beží pri prvých príznakoch choroby ku lekárovi po antibiotiká. V minulosti sa tieto skutočne predpisovali takmer na všetko, aj na vírusové ochorenia, na ktoré nemali nijaký vplyv (antibiotiká sa predpisujú len na bakteriálne infekcie, čo sa však dá určiť len laboratórne, nie pohľadom do hrdla). Až súčasnosť ukázala, akou chybou to bolo a čo toto plytvanie spôsobilo. Medicína je kvôli tomu na dnešné baktérie prikrátka a lapá po dychu. Baktérie sú odolnejšie, a na dostupné lieky už nereagujú ako kedysi. Preto dnešní moderní a uvedomelí lekári veľmi pedantne a zodpovedne zvažujú kedy antibiotiká nasadia a kedy nie. Skutočne najzákladnejším základom budovanie si kvalitnej a silnej imunity. Ale pozor – prírodným spôsobom. Nijaké lieky z lekárne na imunitu totiž nezaberajú, všetko je len tvrdý biznis.


Mohlo by vás zaujať: Lezie na vás nádcha? Vďaka týmto tipom starých materí ju určite porazíte


Vyrieši to návrat do minulosti?

Ak vám na zdraví a budúcnosti našich detí záleží, mali by ste sa snažiť odpútať od chemických liekov a pozrieť sa na to, ako s týmito problémami bojovali naši predkovia. Zoberme si napríklad také silnejšie nachladnutie, ktoré sprevádzajú bolesti hrdla, hlavy, dutín, či uší. Väčšina z nás ide ku lekárovi pre antibiotiká. Zamyslite sa ale nad tým, či by to nešla aj bez týchto silných liekov, ktoré nadmieru zaťažujú vaše obličky? Starým známym a naozaj účinným liekom, ktorý možno v očiach moderného mladého človeka znie smiešne, je úplne obyčajný vývar z kuraťa, sliepky, či kohúta.

Ako môže kurací vývar liečiť?

Už od nepamäti sa vývar zo sliepky odporúčal ako silný liek nielen na nachladnutie. To, že  skutočne nejde len o poveru potvrdili aj vedci z Nebrasky. Zistili, že vývar z kuracieho mäsa nielen obsahuje, ale je dokonca veľmi bohatý nadipeptid L – karnosín. Ten posilňuje imunitu a pomáha organizmu bojovať s chrípkou a nachladnutím. Vývar je potrebné konzumovať po celú dobu liečby. Pretože sa vylučuje močom, treba ho jesť často, aby ho telo malo k dispozícii stále. L – karnosín pôsobí v tele ako silný antioxidant a chráni okrem iného aj bunky pred ich poškodením voľnými radikálmi, starnutím a pomáha aj tlmiť existujúci zápal v tele.


Mohlo by vás zaujať: Dodajte telu vitamíny: Pripravte si chutné a zdravé polievky plné zeleniny


Spĺňa viacero funkcií

Slepačí vývar pomáha niekoľkonásobne:

  • hydratuje telo
  • prehrieva telo
  • naparuje ho
  • zásobuje telo vitamínmi a bielkovinami, ktoré sú pri chorobe dôležité

Poslúži aj polotovar

Zaujímavosťou je, že podľa zistení doktora Stephena Rennarda z Nebraska Medical Center  sú rovnako nápomocné aj polievky z obchodu. Rennard si zobral do parády trinásť rôznych druhov kupovaných polievok a výsledok zaskočil aj jeho samotného. Obsahovali totiž všetky zložky, ktoré sú pri chorobe nápomocné. „Asi tretina z polievok bola dokonca účinnejšia ako domáci vývar, ktorý pripravovala moja stará mama,“ uviedol doktor Rennard.


Máte radi slepačí vývar? Ako často si ho doma pripravujete? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Nela
Odporúčame