Na Slovensku sa tým nemôže pochváliť hocikto: Lidl má pre každého zamestnanca extra bonus!

Lidl.

Zdroj: Adobe Stock

Lidl patrí na Slovensku medzi najpopulárnejších zamestnávateľov. Okrem zaujímavého platu a viacerých výhod ponúka svojim pracovníkom aj špeciálny firemný bonus. O čo vlastne ide a ako funguje?

Interný e-shop pre zamestnancov

Pred dvomi rokmi zaviedol obchodný reťazec pre svojich zamestnancov benefitný systém Lidl benefit portál. Funguje ako interný e-shop, v ktorom môžu nakupovať. Využívajú na to body a v prepočte môžu použiť až 250 eur ročne. Každý z nich si pritom vyberá iba tie benefity, o ktoré má reálny záujem. Môžu to byť napríklad lístky do kina či kultúrne podujatia, praktický balíček pre dieťatko, školská výbava pre školáka, poukážky na výhodný nákup, príspevok na letný tábor pre deti, zaplatenie štartovného na rôzne športové udalosti a ďalšie položky podporujúce rodinu, zdravie, kultúru či záľuby.

Rovnaký nárok má riaditeľ aj pokladníčka

Špecifikom benefitného systému v Lidli je, že každý má naň rovnaký nárok, a to bez ohľadu na pozíciu, či už ide o generálneho riaditeľa, skladníka alebo predavačku – pokladníčku. „Sme veľmi radi, že sa môžeme popýšiť takýmto benefitným portálom. Pravidelne sa snažíme benefity revidovať a reagovať na podnety od zamestnancov. Pre nás je dôležité, aby mal každý zamestnanec alebo zamestnankyňa možnosť vybrať si to, čo sa im naozaj zíde. Takýmto spôsobom si aj balíčky pre budúcich rodičov či školský balíček môže objednať, kto chce, a darovať ho, komu chce. Nezáleží, či budúcim rodičom je náš zamestnanec, naša zamestnankyňa alebo niekto z rodiny, napríklad aj budúci starý rodič,“ hovorí Veronika Bátorová, vedúca oddelenia firemnej kultúry a rozvoja a vzdelávania zamestnancov v Lidli.

Za dva roky takmer 185-tisíc benefitov v hodnote 1,9 milióna

V septembri oslávil Lidl benefitný portál druhé narodeniny. Za ten čas ním prešlo viac než 42 145 objednávok, čo predstavovalo 184 630 benefitov. Celková hodnota benefitov poskytnutých za dva roky sa blíži k 1,9 milióna eur! A aký benefit sa teší najväčšiemu záujmu? Sú to rôzne poukážky na nákup kníh v Martinuse, zážitky cez portál Zľava dňa či nákup v lekárni Dr. Max. Mesačne Lidl odovzdal v roku 2022 priemerne 6 000 benefitov. Obľube sa tešia lístky do kina a počas pandémie bol pre zamestnancov populárny balíček jednorazových rúšok. Okrem toho pri vybraných benefitoch Lidl spolupracuje s deviatimi dodávateľmi, pričom uprednostňuje slovenskú výrobu.

Lidl.
Zdroj: Lidl

Body sa dajú aj darovať

Pomoc druhým je v živote veľmi dôležitá. Aj preto sa portál postupne rozrástol o funkciu možnosti darovať body vybraným organizáciám, ako je napríklad Aliancia žien, Úsmev ako dar, Sloboda zvierat, Centrum Adeli alebo do interného zamestnaneckého programu podpory Lidl srdcom. Celkovo zamestnanci darovali až 17 050 bodov. Počas dvoch rokov fungovania navyše pracovníci ušetrili prostredníctvom Lidl benefitného portálu 246 468 eur. Ako? Jednoducho, Lidl dokázal s dodávateľmi benefitov vyrokovať oveľa výhodnejšie podmienky oproti bežne ponúkaným. Aj to je dôkaz, že na zamestnancoch spoločnosti veľmi záleží.

Práca v Lidli prináša nadštandardné výhody

Spokojný zamestnanec sa rovná spokojný zákazník. Uvedomuje si to aj Lidl, a preto im ponúka viaceré výhody nad rámec Zákonníka práce, pričom má stále v ponuke voľné pracovné pozície. Okrem benefitného systému je to dovolenka nad rámec zákona pre zamestnancov do 33 rokov do 25 dní ročne, doplnkové penzijné pripoistenie vo výške 200 eur ročne po odpracovaní jedného roka, stravné v hodnote 4,50 eura na deň či firemné podujatia na všetkých úrovniach vrátane predajní. Viaceré benefity navyše dostávajú automaticky – narodeninový či vianočný balíček, vitamínový balíček či zľavy u partnerov.

VOĽNÉ PRACOVNÉ MIESTA V LIDLI

Lidl.
Zdroj: Lidl.

Advertoriál pripravený v spolupráci s Lidl.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame