Potešte svojich blízkych na Vianoce dobrou knihou: Na svoje si príde každý

Kniha

freedigitalphotos.net

Prichádzajú Vianoce, najkrajšie sviatky v roku. S výberom darčekov si lámeme hlavu už dlho pred nimi. Vo väčšine prípadov skončíme vždy aj pri knihe – tie má rád takmer každý, spravíte nimi radosť a výber netrvá príliš dlho. Ktoré tituly môžu potešiť pod stromčekom aj vašich blízkych?

Nostradamova závěť

Tom Egeland: Nostradamova závěť

Autor: Tom Egeland. Vydavateľstvo: Knižní klub. Dátum vydania: 6.12.2013. Cena: 13,18 eur

Táto kniha v českom jazyku je ako stvorená pre milovníkov tajomna a kníh na štýl autora Dana Browna. Dej vás zavedie do Florencie. Na konferencii sú predložené novoobjavené dokumenty pochádzajúce z pera najznámejšieho veštca všetkých čias – Nostradama. Profesor, vďaka ktorému uzreli svetlo sveta, je po tomto objave unesený, ba čo viac, zmizne aj jeho syn. Pomocnú ruku im chce podať archeológ Bjorn Belto, postava známa z predchádzajúcich autorových diel. Ten vystupuje v pozícii akéhosi detektíva a chce zistiť, kto za únosom dvojice skutočne stojí. Zvedavosť vás zavedie až do rozpútaného boja medzi pravdou a tajomnými spolkami, ktoré si ju chcú nechať pre seba. Takmer ako v skutočnom svete.


Tiež by vás mohlo zaujať: Sedem kníh tejto jesene: Potešia tituly od Svěráka, Nesba aj Hoffmana


Úplne najviac

Maxim E. Matkin: Úplne najviac

Autor: Maxim E. Matkin. Vydaveteľstvo: Slovart. Dátum vydania: 6.12.2013. Cena: 9,56 eur

Maxim E. Matkin prichádza so svojou ďalšou knihou s poradovým číslom 9. Jeho tvorba nie je pre každého. Niektorí ju milujú, iných neoslovila, ďalší poukazujú na kolísavú kvalitu jeho kníh. V knihe Úplne najviac sa stretnete so skupinou celkom obyčajných ľudí, napríklad s učiteľkou, lekárom, či pomstychtivou ženou. Okrem nich sa zoznámite s ďalšími postavami, ktoré idú každá inou cestou, no za jedným cieľom – nájsť lásku. V jednom okamihu sa ich cesty spoja a na 200 stranách sa dočítate ako to všetko dopadlo.


Tiež by vás mohlo zaujať: Predstavujeme knihy plné tajomstiev: Na dlhé jesenné večery sú ako stvorené


Táto krajina nie je pre starých

Cornac McCarthy: Táto krajina nie je pre starých

Autor: Cornac McCarthy. Vydavateľstvo: Slovart. Dátum vydania: 6.12.2013. Cena: 10,36 eur

Tento titul pravdepodobne poznáte z filmového plátna. Rovnomenný film pod režisérskou taktovkou legendárnych bratov Coenovcov získal v roku 2007 až štvoricu Oscarov. A o čom je? Roku 1980 sa v noci vyberie Lleywelyn Moss na nočnú poľovačku. Stane sa svedkom neočakávanej udalosti. Na pohraničí medzi Texasom a Mexikom našiel povraždených drogových dílerov s poriadnym balíkom drog. Uvidí v tom príležitosť zbohatnúť a vezme si ich. Osudný omyl. Od tejto chvíle mu ide po krku zabijak Anton Chiguhr. Mossovou jedinou nádejou je, že ho nájde skôr miestny šerif ako obávaný zabijak.


Tiež by vás mohlo zaujať: Najpredávanejšie romány v histórii: Čítali ste ich aj vy?


Atentát na Kennedyho

Bill O´Reilly, Martin Dugard: Atentát na Kennedyho

Autor: Bill O´Reilly, Martin Dugard. Vydavateľstvo: Ikar. Dátum vydania: 11.12.2013. Cena: 11,12 eur

Pútavá analýza časti života Johna Fitzgeralda Kennedyho, ktorá ho nielen pripravila o život, ale rozdelila Ameriku na dve časti. Po Kennedyho zvolení v roku 1961 popularita mladého prezidenta narastala aj napriek jeho vnútornej neistote. Stal sa miláčikom svojho národa no s tým ide ruka v ruke ešte jeden fakt. Množstvo nepriateľov. Kennedyho mal v zuboch sovietsky vládca, kubánsky diktátor a dokonca aj riaditeľ CIA. Po zásahu ministra spravodlivosti, jeho brata Roberta Kennedyho proti organizovanému zločinu, sa prezidentove postavenie ešte zhoršuje. Až do roku 1963, kedy bol spáchaný známy atentát. Táto kniha pútavo rozoberá celé pozadie, rovnako aj kultúrno-politické dopady na spoločnosť po atentáte. Ak milujete literatúru faktu, napísanú príťažlivým spôsobom, ide o dobrú voľbu.


Tiež by vás mohlo zaujať: Kniha Báry Nesvadbovej po slovensky: Prečítate si jej Rozprávkára?


Tarot keltských drakov

D. J . Conway, Lisa Hunt: Tarot keltských drakov

Autor: D. J . Conway, Lisa Hunt. Vydavateľstvo: Synegrie. Dátum vydania: február 2014. Cena: 19,11 eur

Máme tu niečo aj pre milovníkov tajomna, veštenia a podobných záležitostí. Napriek tomu, že je táto publikácia v českom jazyku, ide o mimoriadne vhodnú možnosť ako začať s tarotom. Súčasťou balenia je aj 78 tarotových kariet, s ktorými môžete predpovedať mnoho vecí budúcnosti. V knihe zas nájdete všetko potrebné, čo k výkladu budete potrebovať. Obsahuje popis, výklad kariet, návod k vykladaniu, spôsoby meditácie a všetko potrebné, čo na začiatok musíte vedieť.


Tiež by vás mohlo zaujať: Hľadáte knihu pod vianočný stromček? Tieto idú na dračku!


Vyznanie

Marie Vrabcová: Vyznanie

Autor: Marie Vrabcová. Vydavateľstvo: Navi Graf. Dátum vydania: dotlač 29.11.2013. Cena: 10,32 eur

V súčasnosti asi najpredávanejšia a najznámejšia kniha na pultoch našich kníhkupectiev. Bývalý arcibiskup Bezák v nej hovorí o všetkých svojich starostiach a útrapách, ktorými si prešiel. Prináša jeho osobný pohľad na vec. Populárnym a moderným spôsobom hľadí na súčasnú cirkev. Nevyzýva v nej na nerešpektovanie cirkvi, ale vyzýva k samostatnému mysleniu. Bez ohľadu na váš postoj voči osobnosti Bezáka ide o zaujímavé čítanie.


Tiež by vás mohlo zaujať: Toto sú najdivnejšie knihy roka: Prečítali by ste si ich?


Róbert Bezák: Medzi nebom a peklom

Róbert Bezák: Medzi nebom a peklom

Autor: Štefan Hríb. Vydavateľstvo: W Press. Dátum vydania: v predaji. Cena: 9,34 eur

Táto kniha je o niečo iná ako predchádzajúca. Nakoľko sa dielo Vrabcovej venuje skôr otázkam ohľadom fungovania cirkvi a aktuálnym udalostiam, kniha z pera Štefana Hríba je ladená inak. Vznikla počas rozhovorov Hríba s Bezákom v kláštore. Hovorí o Bohu, o tom, prečo nedá najavo, že existuje, či je žiarlivý, či mu je nás ľúto. Bezák hovorí o najpálčivejších otázkach týkajúcich sa viery, ktoré si kladie každý. Bez ohľadu na to, či je veriaci alebo neveriaci. Obohacujúca kniha naozaj pre každého.


Ktoré ďalšie zaujímavé knižné tituly by ste odporučili čitateľom ako vianočný darček? Napíšte v diskusii.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, gorila.sk, facebook.com, David
Odporúčame