Pravdivý príbeh: Manželstvo nie je pre každého, záletník sa nikdy nezmení

Muž

thinkstockphotos.com

Sú dva typy žien. Také, s ktorými si človek len užije, a potom také, s ktorými si chce založiť rodinu a zostarnúť. Muži majú možno blízko k tým prvým, ale skôr či neskôr ich to ťahá k niečomu stabilnejšiemu.

Môj brat bol však, zdá sa, výnimkou. On bol vždy za zábavu, pestoval si taký veselý životný štýl. Privyrábal si ako DJ a to sa celý víkend niesol v znamení „všichni ruce nahoru“ a žijeme do rána bieleho. Ja som tiež chodila na diskotéky s ním. To každý krát sedela pri našom stole a na jeho nohách nejaká iná slečna. Čím som bola staršia, podobnú zábavu som vyhľadávala čoraz menej. Mala som iné priority. Prácu, ktorú neskôr vystriedali deti. Marcel zo svojho spôsobu života neupustil. Cez deň pracoval v jednej čistiacej firme, cez voľné dni hrával v bare.

Počas jednej akcie sa v podniku lúčila so slobodou partia žien. Zhodou okolností som tam bola v ten večer aj ja s bratom. Výnimočne nepracoval, oslavovali sme moje narodeniny. Videla som na Marcelovi, že si v hlúčiku vyhliadol opäť nejakú svoju obeť. Votrel sa medzi tieto zabávajúce sa dámy a vyzeralo to, že domov sám ako vždy neodíde. Na moje prekvapenie sa vrátil „len“ s telefónnym číslom.

Po nejakom čase mi Marcel prezradil, že si s dotyčnou slečnou dopisujú. Ja som medzičasom aj zabudla, o čo ide, brat mi osviežil pamäť. Volala sa Petra, na diskotéku išla len kvôli kolegyni. Inak, že na podobné miesta nechodí. Podpichla som brata, že to bol možno osud a znamenie. Znamenie, že si má nájsť konečne niekoho na vážnejší vzťah.

Petra bola hotové zlatíčko. Na môj vkus trocha tichá, ale úprimná a strašne dobrosrdečná. Až som sa čudovala, čo vidí na mojom bratovi, pri ktorom hrozilo, že keď si užije, Petru ako každú inú pošle kade ľahšie.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Kamarát sa rozviedol kvôli milenke – a takto to celé dopadlo


Marcel sa však zmenil. Teda skôr Petra ho zmenila k lepšiemu. Pomohla mu nájsť normálnu prácu, kvôli nej prestal fajčiť, dokonca vyhlásil, že ani hrávať nebude. Vraj z toho už dávno vyrástol, len musel stretnúť niekoho ako Petra, aby mu otvorila oči. Najviac sa z tohto vzťahu tešila asi naša mama. Konečne to totiž vyzeralo, že Marcel, nad ktorým už celá rodina lámala palicu, sa konečne ožení a usadí. Brat naozaj o skoro rok požiadal Petru o ruku a krátko na to bola svadba.

Hneď začali pracovať na dieťati. Marcel síce nevyzeral ktovie ako nadšený, ale vek už na to dávno mal a Peťa deti chcela. Veci však nešli podľa plánu. Mala som pocit, že po počiatočnom akom takom nadšení už Marcel deti ani nechce – akoby sa bál, že príde o poslednú kúsok slobody a voľného času.  Pol roka po svadbe začal vypisovať na sociálnej sieti s inými ženami. Sám sa mi s tým priznal, keď ho Petra nachytala. Upozorňovala som ho, že sa popáli, keď sa bude takto zahrávať s ohňom. Petra síce je dobrá duša, ale nie je sprostá. Nedal si povedať. Nad prvou neverou Petra privrela oči, druhá mu už neprešla.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné – manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


Manželstvo Marcela s Petrou pomerne rýchlo rozviedli. Čakala som, že brat sa posnaží Petrinu lásku a hlavne dôveru získať späť a vzťah sa pokúsi ešte zachrániť. Nestalo sa tak. Brat dokonca vyzeral, že mu odľahlo a je rád, že je slobodný a môže sa vrátiť k svojmu predošlému štýlu života. Utešuje ma len to, že plánované dieťa spolu nakoniec nemali.

Budúci rok má Marcel štyridsať rokov. Býva sám, opäť hráva po baroch a ženy strieda častejšie ako ponožky. Miesto toho si mohol užívať pohodlie domova, lásku jednej ženy, teplo rodinného kozuba. Nazvať sa to dá akokoľvek. On si však vybral iný spôsob bytia, pre mňa nepochopiteľný. Je mi ľúto, že možno nikdy nezažije to, čo ja – radosť z detí, pokoj a pocit istoty doma. Je to ale jeho voľba, a to, či je správna, zistí časom on sám.


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, TH
Odporúčame