Sexuálny život v každom veku? Skúste koreň maca – afrodiziakum z Peru

Koreň maca

superovocie.eu

„Bojovníci z radov Inkov užívali koreň maca kvôli tomu, aby im dodal silu do boja. Dopriali si ho aj po víťaznej bitke, pretože zásadne zvyšoval sexuálny apetít,“ dozvedáme sa zo starej inkskej legendy. Neskôr daroval afrodiziakum maca španielskemu kráľovi sám Krištof Kolumbus. Aktuálne je koreň rastliny Lepidium meyenii dostupný vo forme výživových doplnkov aj na našom trhu.

Zloženie napovedá, že Koreň Maca naozaj účinkuje

Maca rastie vo vysokých nadmorských výškach panenskej prírody peruánskych Ánd, odkiaľ čerpá všetky cenné živiny. Zrejme preto disponuje obsahom siedmich nenasýtených mastných kyselín, kvalitných proteínov, vitamínov C, E, skupiny B, pestrou paletou minerálov a stopových prvkov (zinok, mangán, vápnik, železo, draslík).

Prostriedok zvýšenia sexuálneho libida

O tom, že koreň maca funguje, nemajú Peruánci ani najmenšie pochybnosti. V Peru je najznámejším afrodiziakom. O tejto skutočnosti informujú aj vedecké výskumy, ktoré potvrdili prítomnosť piatich sterolov, zvyšujúcich mužské i ženské libido.


Tiež by vás mohlo zaujať: Chuť na sex môžete mať v každom veku: Skúste tieto prírodné afrodiziaká!


Maca a regulácia hormonálnych porúch

Okrem zvýšenia sexuálnej výkonnosti má koreň maca vplyv na reguláciu hormonálnych ťažkostí. Osvedčil sa pri liečbe mužskej impotencie i ďalších sexuálnych porúch. Celkovo slúži k zvýšeniu plodnosti, pretože zlepšuje pohyblivosť spermií.

PMS, menštruácia, klimaktérium a ich symptómy

Ženy, ktoré sa bránia užívaniu tradičných farmaceutík na potlačenie príznakov menopauzy, by mali vedieť, že maca má prirodzenú schopnosť vplývať na rovnováhu hormónov v tele. Z tohto dôvodu sa odporúča na zmiernenie nepríjemných prejavov klimaktéria, najmä návalov horúčavy. Podľa vedeckých výskumov zmierňuje ich intenzitu.

Výkyvy hormónov a s nimi spojené zmeny nálad, únavu, menštruačné kŕče a nepravidelnú menštruáciu je možné znížiť pravidelným užívaním práve Lepidium meyenii.

Pozitívnych účinkov Macy je neúrekom…

  • Koreň Maca slúži k celkovému posilneniu obranyschopnosti organizmu, detoxikácii a získaniu psychickej pohody.
  • Zabraňuje vypadávaniu vlasov a pozitívne ovplyvňuje stav pokožky. Odporúča sa pri liečbe akné.
  • Serotonín ovplyvňuje náladu. Maca je schopná produkciu tohto hormónu podporiť, preto sa využíva pri eliminácii príznakov miernej depresie. Poradí si s podráždenosťou, nespavosťou, únavou, strachom, úzkosťou a malátnosťou.
  • Maca je vhodná aj na liečbu chronických ochorení – podporuje zdravie srdca, znižuje vysoký krvný tlak a pod.

Tiež by vás mohlo zaujať: Výživové doplnky vám môžu pomôcť: Ale nie sú náhradou za lieky


Maca nemá vedľajšie účinky

Cennosť rastliny znásobuje skutočnosť, že výskumníci nepotvrdili existenciu žiadnych vedľajších účinkov pri jej užívaní. Podľa dostupných informácií je maca vhodná aj pre tehotné ženy, kedy pozitívne ovplyvňuje hormonálnu nerovnováhu. Kvôli vysokému obsahu cenných látok je odporúčaná ako prenatálny výživový doplnok.

Napriek tomu v prípade chronických ochorení, alergií a porúch obličiek konzultujte užívanie s lekárom. S odborníkom sa poraďte aj vtedy, ak plánujete užívať výťažok z macy, ktorý je kombinovaný s inými zložkami.

Koľko stojí?

Čistý Koreň Maca je dostupný v obchodoch a e-shopoch s prírodnými výživovými doplnkami najčastejšie vo forme prášku. Cena za 100g sa pohybuje okolo 16 eur.


Skúšali ste už koreň maca? Ako sa vám osvedčil? Napíšte do diskusie a vyhrajte víkendový pobyt alebo niektorú z ďalších cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platný email.

Zdroj: superovocie.eu, superovocie.eu, Mirka
Odporúčame