Snívate o výhre v lotérii? Pozor, týmto ľuďom priniesla viac smútku ako šťastia

Žena

freedigitalphotos.net

Vyhrať v lotérii len tak zo dňa na deň niekoľko miliónov eur je snom asi každého. Zrazu si môžete kúpiť nový dom, letnú vilu niekde pri mori, chatu v horách, chodiť na luxusné dovolenky, lyžovať do tých najlepších stredísk, mať v garáži tie najlepšie autá. Myslíte si že toto by vás spravilo šťastným? Možno áno a možno nie. Ukážeme vám životné príbehy ľudí, ktorí svoju výhru v lotérií už stihli oľutovať.

William Post, 16,2 milióna dolárov

William nemal počas svojho života na ružiach ustlané. Ako malému 8 ročnému chlapcovi mu zomrela mama a jeho otec ho poslal do sirotinca. Človek by si nikdy nevsadil, že o pár rokov bude z Williama milionár. V lotérii vyhral v roku 1998 no príliš dlho sa z nej netešil. Kupoval drahé domy, autá, dokonca svoje vlastné lietadlo. O niekoľko mesiacov peniaze minul. Náklady na udržiavanie tak veľkého majetku boli značné a začal Williamov pád. Ten sa zavŕšil až v roku 2006, kedy William zomrel úplne bez peňazí a sám povedal, že bol omnoho šťastnejší vtedy, kedy nič nemal.

Janite Lee, 18 miliónov dolárov

Ide o príklad, ako sa dá minúť taký obrovský majetok na niečo, z čoho v podstate nič neostane. Janite bola emigrantka z Južnej Kórei, zanietená pre verejný život. Po výhre v roku 1993 sa stala významnou sponzorkou rôznych politických organizácií či vzdelávacích programov. Len Washingtonskej univerzite darovala 1 milión dolárov. Obedovala s Billom Clintonom, či nositeľom Nobelov ceny za mier KimTe-džungom. Okrem toho však mala Janite záľubu v hazarde a to čo nerozdala, jednoducho prehrala. Iste pomohla mnohým dobrým veciam, no jej veľa neostalo. Po 7 rokoch jej ostalo už len posledných 700 dolárov.


Tiež by vás mohlo zaujať: Najkurióznejšie samovraždy: Nápaditosť ľudí ozaj nepozná hranice


Jeffrey Dampier, 20 miliónov dolárov

Tento výherca si na svoje konto pripísal 20 miliónov dolárov ešte v roku 1986. Ako si určite spomínate, vtedy šlo o obrovskú sumu peňazí, ešte väčšiu, ako dnes. Ako asi každý na jeho mieste, snažil sa o svoje šťastie podeliť s rodinou. Svojim známym doprial autá či dokonca domy. Jeho švagriná Victoria Jackson však chcela ešte viac. So svojím priateľom Jeffreyho v roku 2005 zavraždila. Neoplatilo sa jej to, obaja páchatelia dostali doživotie.

Billie Bob Harrell, 31 miliónov dolárov

Billie bol mimoriadne veriaci človek. Možno viera, možno šťastie, mu v roku 1997 zoslali k nohám neuveriteľnú výhru vo výške 31 miliónov dolárov. Myslíte si, že by vám toľko peňazí stačilo na pokojný život až do konca? Predstavte si, že ich všetky dokázal Billie utratiť už za 20 mesiacov. Rozdal ich rodine, priateľom a cirkvi. Najhoršie bolo, že nikomu nedokázal povedať „nie“. Aby toho nebolo málo, narobil si veľké dlhy, ktoré nedokázal splácať. Opustila ho manželka a život sa mu rúcal ako domček z karát. Práve kvôli výhre spáchal samovraždu a výhra v lotérii bola podľa neho tou najhoršou vecou, ktorá ho počas života stretla.


Tiež by vás mohlo zaujať: Mastná výhra v lotérii? Šťastlivci prezradili, čo kupujú ako prvé!


Jack Whittaker, 315 miliónov dolárov

Túto rozprávkovú výhru si Jack v roku 2002 však nemohol užiť celú, kvôli prísnemu daňovému systému mu ostalo „iba“ 114 miliónov dolárov. Jack je príkladom, ako sa človek dokáže o možné celoživotné šťastie pripraviť len vlastnou hlúposťou. Z auta mu ukradli viac ako pol milióna dolárov. Rok po výhre sa vyhrážal majiteľovi baru zabitím a bol zatknutý. Neskôr našli jeho vnučku predávkovanú drogami. A aby toho nebolo málo, v roku 2009 našli jeho dcéru v jeho vlastnom dome bez známok života. Pravdepodobne šlo znova o drogy, ktoré mohol Jack zasponzorovať. Ďalší dôkaz o čo všetko môže výhra človeka pripraviť. Zaujímavé je, že sa 55 ročný Jack javil ako správny človek, veľkú časť výhry daroval dobročinným organizáciám.


Na čo by ste rozprávkovú výhru v lotérii použili vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, David
Odporúčame