Vyberáte vianočný darček? Toto zariadenie je ako stvorené pre všetkých milovníkov cestovania

Prekladač Vasco je ideálny darček pre každého, kto sa chce dohovoriť v cudzích jazykoch. (Zdroj: Vasco)

Cesty do zahraničia sa spájajú s prehliadkami nových miest, ochutnávaním zaujímavých jedál a objavovaním nepoznaných kultúr. Jednou z hlavných prekážok, s ktorými si však treba poradiť, je iný jazyk. A ak ho neovládate, môžete sa dostať do zložitých situácií. Našťastie moderná doba priniesla riešenie aj tohto problému.

December praje cestovaniu i rodinným stretnutiam

Plánujete v decembri vyraziť na vianočné trhy, alebo, naopak, užiť si teplo v ďalekej exotike? Miestne zvyky či lokálne špeciality oveľa lepšie spoznáte, keď sa viete dorozumieť jazykom domácich. S blížiacimi sa Vianocami zároveň prichádza aj obdobie stretnutí s rodinou. A tie multikultúrne budú znova rozmýšľať nad tým, ako sa dohovoriť a povedať si všetky možné novinky zo života. 

Ak by ste v týchto situáciách radi sebe alebo svojim blízkym dopriali viac slobody a voľnosti, máme pre vás tip. Nie, nemusíte sa rýchlo začať učiť. V dnešnej dobe plnej užitočných technológií vôbec nevadí, že nehovoríte ich jazykom. 

Viacjazyčná rodina? S prekladačom Vasco sa jazykové bariéry odbúrajú. (Zdroj: Vasco)

Automatický prekladač rozozná až 108 jazykov

Ideálnou pomôckou v týchto situáciách je špeciálny automatický prekladač Vasco Translator V4, ktorý rozoznáva až 108 svetových jazykov. Vyzerá ako smartfón, je malý, ergonomicky prispôsobený na nosenie v ruke a zmestí sa aj do vrecka. Navyše môžete cestovateľovi vo svojom okolí darovať prekladač v akejkoľvek z piatich farieb.

Preklady, reč aj vzdelávanie

Prekladač Vasco napríklad zabezpečí, že sa dohovoríte s 90 % svetovej populácie. Môžete tak pokojne cestovať, kam len chcete, a dohovoríte sa vďaka automatickému prekladaču hovoreného slova. Stačí, keď stlačením tlačidla nahráte reč človeka, a po dohovorení budete počuť jej preklad. Rovnako postupujete, keď chcete niečo partnerovi povedať vy. Aj posedenie pri vianočnom stromčeku so svokrovcami z inej krajiny, opýtanie sa na cestu alebo komentovaná prehliadka v cudzom jazyku tak už nemusia byť problém. 

Okrem okamžitého prekladu reči vám takéto inteligentné zariadenie pomôže aj s prekladmi textov – stačí mu ukázať text alebo fotografiu, z ktorej by ste chceli cudziu reč preložiť. Okamžite si tak preložíte napríklad menu v reštaurácii, cenník na vianočných trhoch, zahraničné pohľadnice alebo rôzne inštrukcie na vašich cestách v cudzine. 

Bonus navyše je, že vám pomôže novú reč sa aj naučiť. Vo vzdelávacej aplikácii nájdete 28 jazykov, takže ak si chcete osvojiť základné frázy, môžete hneď začať. Zariadenie teda odporúčame nielen cestovateľom, ale aj samoukom cudzieho jazyka. Zaujímavosťou je vytváranie četov alebo hovorov s ľuďmi z celého sveta pomocou QR kódu a zabudovanej kamery. Vďaka tomu sa dohovoríte aj s rodinou, kolegami z cudziny, alebo si môžete dať preložiť dôležitú konferenciu.

Doživotné pripojenie na internet v cene

Jedným z najčastejších problémov, s akým sa pri takýchto vreckových zariadeniach môžete stretnúť, je pripojenie na internet. Len vďaka nemu dokážu inteligentné zariadenia prekladať. Spoľahlivým riešením preto je vopred vložená SIM karta, ktorá prístup na internet zabezpečí. 

Špeciálna SIM karta, s ktorou si prekladač kúpite, sa na internet pripojí pri prvom použití a meniť ju nemusíte. Internet, ktorý prekladaču poskytuje, je bezplatný a neobmedzený na celý život. A funguje v takmer každej krajine na Zemi.

Bez menenia SIM karty či akýchkoľvek iných problémov sa tak jednoducho pripojíte aj v Brazílii, Namíbii, Číne či napríklad Papue-Novej Guinei. Nemusíte teda hľadať wi-fi pripojenie ani sa trápiť s aktualizáciou systému. To zvládne Vasco AI prekladač vďaka špeciálnemu systému sám.

Dôležitá je jednoznačne aj výdrž batérie, ktorá sa na rozdiel od smartfónov pohybuje v rozmedzí štyroch až piatich dní. Zariadenie je zároveň odolné voči otrasom či striekajúcej vode.   

Vasco prekladač možno kúpiť v rôznych farbách (Zdroj: Vasco)

Presné preklady so skvelou výslovnosťou

Preklad pomocou Vasca je mimoriadne spoľahlivý a nemusíte sa báť nedorozumení. V prvom rade je to preto, že mikrofón je špeciálne vyvinutý na to, aby zachytával práve hlas, ktorý chcete preložiť, a nie zvuky v pozadí. S týmto problémom sa môžete stretnúť napríklad na vianočných trhoch, no mikrofón si poradí aj s týmito situáciami.

Okrem toho využíva automatický prekladač aj desať rôznych systémov, ktoré zvolia ten správny pár pre každú dvojicu jazykov, ktoré chcete prekladať, a je presný takmer na 100 %. Nezáleží teda na tom, či sa stretávate na sviatky s priateľmi z ďalekej Číny alebo zo susedného Maďarska. Vasco Translator V4 zvládne nielen preklady z angličtiny či španielčiny, ale na špičkovej úrovni napríklad aj tie z japončiny či mandarínčiny.

Prekladač hovoreného slova vyriešil aj bežný problém výslovnosti. Miestni vás tak poľahky pochopia, pretože preklady načítava vždy natívny spíker, vďaka ktorému sa môžete jazyk lepšie naučiť aj vy sami. Táto vlastnosť pomôže napríklad pri rodinnom sviatočnom stretnutí viacerých generácií, pričom samotný akcent môže byť odlišný. Veď si porovnajte povedzme stredoslovenskú a východoslovenskú výslovnosť.

Zistite viac o prekladači VASCO

Vďaka prekladaču Vasco sa dohovoríte na celom svete. (Zdroj: Vasco)
Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame