Vyskúšajte svištiu masť: Prírodný balzam na kĺby či jemnú kožu

Svištia masť

naturalhealingfromaustria.com

Áno, skutočne sa získava z pravého svištieho tuku. Je veľmi cenná a účinná vďaka svojmu výnimočnému zloženiu a obsahu prírodných látok. Pôsobí najmä na problémy s kĺbmi a kosťami, reumu, artrózu, no pomôže aj pri obnove suchej a zatvrdnutej pokožky či psoriáze.

Pravá svištia masť pochádza z Álp

Tento produkt sa vyrába v alpských oblastiach, kde je týchto zvierat veľa a sú poľovníkmi bežne lovené pre ich liečivé tukové zásoby. Ich vzácnosť však spočíva aj v niečom inom. Uloviť takého svištia, nie je totiž vôbec jednoduché. Jedná sa o veľmi technicky a časovo náročnú poľovačku. No svišť je aj napriek tomu, v týchto oblastiach jedným z najviac lovených zvieracích druhov. Pravá alpská svištia masť sa vyrába výlučne vo Švajčiarsku, Nemecku a Rakúsku.


Mohlo by vás zaujať: Úľava pre boľavé kolená: Pomôžte si týmito prírodnými zázrakmi


Poznáme dva druhy svištieho tuku

Svišť má vo svojom tele dva druhy tuku. Biely tuk sa nachádza pod srsťou na chrbte a žltý tuk sa hromadí medzi vnútornými orgánmi. Kvalitnejší z nich je žltý tuk, ktorý sa tvorí a hromadí v období od jari do jesene. Práve na jeseň má svišť vo svojich útrobách najväčšie zásoby tuku a preto sa svište lovia najmä počas jesenných mesiacov.

Liečivá sila svištieho oleja

Tuk svišťa je vysoko cenný pre svoje fyzikálno-chemické vlastnosti. Obyvatelia álp ju používajú už desaťročia ako účinné prírodné liečivo. Používa sa najmä na boľavé, stuhnuté a preťažené svaly a kĺby, bolesti krížov, ramien, kolien, platničiek a rôzne poruchy pohybového ústrojenstva. Okrem toho sa táto masť používa aj na:

  • reumatické problémy
  • prekrvuje pokožku
  • pôsobí zmäkčujúco na stvrdnutú pokožku
  • zabezpečuje vláčnosť pokožky
  • kožné ochorenia (napr. psoriáza)
  • dnu
  • svalovú horúčku
  • artrózu
  • pri liečbe jaziev
  • má protizápalové účinky

Sviští tuk obsahuje vitamíny a prírodný kortizón

Vysokú účinnosť svištej masti predurčuje najmä jej obsah, ktorý tvoria vitamíny E a D, glukokortikoidy, ako napríklad prírodný kortizón, hydrokortizón, kortikosterón, či progesterón. Ich množstvá sú porovnateľné s množstvami a silou v bežne dostupných a synteticky vyrobených mastí z lekárne. Je vhodná ako náhrada syntetických mastí, obsahujúcich ketoprofén, ktoré sú od marca minulého roku dostupné už len na lekársky predpis.


Mohlo by vás zaujať: Tisícročný poklad menom rašelina: Pomáha kĺbom, nervom aj pokožke


Kúpite ju s eukalyptom, ale aj rašelinou, či bambuckým maslom

Svištia masť zvyčajne obsahuje aj primiešané bylinky, ako napríklad eukalyptus, nechtík, materina dúška, harmanček, no niektoré balenia obsahujú dokonca aj rašelinu, elastín, či bambucké maslo (karité).

Masť sa aplikuje na postihnuté miesta aspoň dva krát denne a po 21 dňoch takéhoto používania by sa mala urobiť týždňová prestávka. Kúpite ju za 8 – 15 Eur.

Zdroj: naturalhealingfromaustria.com, naturalhealingfromaustria.com, Nela
Odporúčame