Zverte svoju krásu do rúk Mesiaca: Kedy ísť ku kaderníčke či epilovať chĺpky?

Žena

thinkstockphotos.com

Vplyv Mesiaca v jeho jednotlivých fázach a jeho postavenie v znameniach zverokruhu sa dá využiť takmer vo všetkých sférach života. Jednou z takých oblastí je starostlivosť o telo. V prvom rade si treba uvedomiť, že zdravie a krása závisia predovšetkým od celkového životného štýlu – stravy a návykov. Ak však máte pocit, že robíte všetko pre svoje zdravie aj krásu, ale stále to nie je to pravé orechové, možno to všetko robíte v nesprávnom čase.

Čo znamená „správny čas“?

Pri každodenných rituáloch sa riadenie podľa Mesiaca nemá žiadny význam. Pri starostlivosti o telo máme na mysli skôr doplnkovú starostlivosť, ktorú potrebuje predovšetkým citlivejšia a problémová pokožka, vyžadujúca používanie špeciálnych prípravkov v podobe zábalov, masiek a rôznych kúr. Tento pojem však zahŕňa aj bežné kozmetické „úpravy“, ktoré síce vykonávame pravidelne, no nie dennodenne, a tak je možné si ich naplánovať. Príkladom je strihanie vlasov či nechtov, zbavovanie chĺpkov a pod.

Väčšina žien túto starostlivosť necháva takpovediac na náhodu alebo skôr na hodinky. Správny čas ale neznamená, že sa o svoje telo staráte vtedy, keď nemáte nič iné na práci. Znamená to, že si naplánujete jednotlivé rituály podľa fáz Mesiaca a jeho postavenia v znameniach zverokruhu.


Mohlo by vás zaujať: Šesť chýb, pre ktoré vaša pleť predčasne starne: Vyhnite sa im!


Ako zistím, aké je znamenie?

Čo sa týka fáz, tie si viete zistiť pri pohľade z okna. Ako je to ale s tými znameniami? Človeku, ktorý sa o vplyv Mesiaca nikdy nezaujímal, ako prvé napadnú znamenia striedajúce sa vždy okolo 23. dňa v mesiaci, podľa ktorých si môžete prečítať horoskop. Vtedy hovoríme o postavení Slnka. Pri postavení Mesiaca vo zvieratníku však máme na mysli niečo iné. Mesiac na rozdiel od Slnka zotrváva v jednom znamení približne 2-3 dni. To, v akom sa nachádza v konkrétny deň ľahko zistíte z lunárnych kalendárov, ktoré dnes už kúpite v hociktorom kníhkupectve či trafike alebo na rôznych internetových stránkach venujúcich sa tejto problematike.

Starostlivosť o pleť

Najzákladnejšie pravidlo (nielen pri starostlivosti o pleť) je, že ak potrebujeme telu niečo pridať, účinnejšie to bude pri pribúdajúcom Mesiaci, ak sa práve naopak chceme niečoho zbaviť, lepšie to pôjde pri ubúdajúcom Mesiaci. Ak teda napríklad používame výživné zábaly alebo krémy na tvár, pri pribúdajúcom Mesiaci budú mať väčší účinok. Ak však chceme podstúpiť nejaký operačný zákrok odstraňujúci drobné chybičky krásy, oplatí sa naplánovať ho na ubúdajúci Mesiac, aby sme sa vyhli zbytočným jazvičkám. Čo sa týka postavenia Mesiaca vo zvieratníku, na starostlivosť o pleť je najvhodnejším znamením Kozorožec.


Mohlo by vás zaujať: Spln mesiaca sa opäť blíži: Do života vám zasahuje možno viac, ako by ste mysleli


A čo vlasy?

Chystáte sa na radikálnu úpravu vlasov? Určite to skúste počas dní Leva alebo Panny. Tieto znamenia sú pre vlasy úplne najideálnejšie čo sa týka strihania. Naopak, strihanie vlasov by ste si nemali nechať na znamenie Rýb alebo Raka.

Prehľad najzákladnejších pravidiel o strihaní:

  • strihanie v dňoch Leva – vlasy majú tendenciu hustnúť a byť kvalitnejšie
  • v dňoch Panny – po strihaní drží účes dlhšie tvar
  • v dňoch Rýb – zvyknú sa robiť lupiny (platí aj pre umývanie vlasov)
  • v dňoch Raka – sú nepoddajné
  • v dňoch Strelca – kratšie vlasy môžu „vystrelovať“ do strán
  • v dňoch Barana – vlasy zvyknú viac kučeravieť

Zbavovanie sa nežiadúcich chĺpkov

Pri zbavovaní sa chĺpkov, je to podobne ako s inými vecami, ktorých sa chceme zbaviť. Najľahšie to pôjde pri ubúdajúcom Mesiaci. Čo sa postavenia Mesiaca vo zvieratníku týka, najvhodnejším znamením je Kozorožec. Úplne ideálny prípad by bolo využitie obidvoch týchto tipov súčasne, a teda Kozorožec pri ubúdajúcom Mesiaci. Nevýhodou je, že táto kombinácia je možná len v prvej polovici roka.

Existuje ešte jedno záhadné, no doteraz nepotvrdené pravidlo. Ak sa chcete zbaviť chĺpkov natrvalo, nemali by ste pri epilácii vynechať 18. jún. Vtedy sa zvykne trhať v záhrade burina, ktorá sa údajne nevráti, a toto pravidlo by malo platiť aj na chĺpky.


Mohlo by vás zaujať: Tajomná sila mesiaca: Poradí, kedy držať diétu či ísť na operáciu


Mesiac a nechty

Podobne ako pri pleti, aj pri starostlivosti o nechty je najvhodnejším znamením Kozorožec. Nechty strihané počas tohto obdobia sú pevné a odolné voči lámaniu. Vtedy by ste preto strihanie či opilovanie nechtov nemali vynechať. Ďalším zaujímavým tipom je, že by ste si nechty mali strihať vždy v piatok po západe slnka.

Ak ale máte problém so zarastajúcimi nechtami, neupravujte si ich pri ubúdajúcom Mesiaci. Vtedy budú aj naďalej rásť zle. Pri ubúdajúcom mesiaci sa vám však oplatí úprava nechtového lôžka.


Veríte v silu a vplyv Mesiaca na náš život? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Radka
Odporúčame