Za každým úspešným mužom stojí žena: Podporte kariéru toho vášho

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Skutočne milujúca manželka by mala, pokiaľ sa dá, dopomáhať k životným úspechom muža

Manželky úspešných mužov sú si vedomé, že polovica úspechu ich manžela je zásluhou životnej partnerky. Tie šikovné totiž vedia, ako správne podporiť, usmerniť či dokonca pritiahnuť svojmu manželovi úspech. Ako sa im to darí?


Skutočne milujúca dvojica by si mala dopomáhať k uskutočneniu svojich predstáv. Úspešné dlhodobé partnerstvo už zväčša nie je len o láske, ale aj o schopnosti byť druhému oporou, tešiť sa z jeho úspechov a byť mu priateľom a radcom. Najmä ak ste sa rozhodli obetovať vlastnú kariéru pre tú manželovu, mali by ste vedieť, ako ho podporovať naplno. Predstavujeme vám niekoľko odporúčaní od renomovaných psychológov, čo by manželka mala robiť a čo nerobiť, aby jej manžel bol úspešný.


Mohlo by vás zaujať: Chcete zapôsobiť na šéfa a postúpiť vyššie? Vieme, ako na to


Áno, čo robiť!

 1. Milujúca manželka, ktorá sa stará o úspech svojho manžela, by mu mala ohľaduplne a nevtieravo pomôcť zvýšiť jeho sebavedomie a sebadôveru. Samozrejme, že nekonečná chvála sa vymyká účinku ako aj agresívne ponižovanie. Je nevyhnutné nájsť medzi tým určitú mieru rovnováhy.
 2. Nezanedbávajte starostlivosť o domácnosť. Aby bol muž aktívny, veselý a úspešný, je nutné mu vytvoriť príjemné domáce prostredie. Racionálne a kvalitné stravovanie, poriadok v domácnosti a relax – aj tieto drobnosti môžu byť pre neho nielen podporou, ale aj inšpiráciou. Je oveľa jednoduchšie ísť si za svojím cieľom, keď viete, že vás doma čaká teplo a pohodlie.
 3. Je žiaduce zapojiť svojho muža do zdravého životného štýlu, pomáhať mu v boji so zlozvykmi (aj s takými zdanlivo neškodnými, ako je fajčenie alebo závislosť na káve). Skúste mu vštepiť záujem o ranný beh, večerné prechádzky na čerstvom vzduchu, alebo plaváreň či posilňovňu.
 4. Podľa možností pomáhajte svojmu partnerovi doplniť si vzdelanie. Úspech bez vzdelávania nebýva a v súčasnom rýchlo sa meniacom svete má adekvátna a užitočná informácia veľkú hodnotu. Ale nepreháňajte to, lebo nikto nemá rád ľudí, ktorí učia iných, ako majú žiť. Namiesto prednášok sa podeľte s mužom o zaujímavú knihu alebo mu pošlite odkaz na užitočný článok. Ak bude chcieť, prečíta si ho.
 5. Inteligentná životná partnerka bude všetkými možnými spôsobmi pomáhať partnerovi ku šťastiu, víťazstvu a úspechu. Možno je to jej najdôležitejšia úloha neustále. Decentne svojmu životnému partnerovi môže pripomínať, že nešťastní ľudia v skutočnosti neexistujú, ale že všetko závisí od nás samých, či si do života pritiahneme úspech a šťastie.

Mohlo by vás zaujať: Ženy žijú dlhšie ako muži: Toto sú dôvody, prečo!


Čo radšej nie?

 • Nemeňte ho nasilu na svoj obraz

Inteligentná žena nebude brániť partnerovi, aby bol sám sebou. Nepodsúvajte mu jeho obraz, ktorý sa páči vám, alebo ho považujete za ideálny. Muž musí rozvíjať v sebe vlastnosti, ktoré prispievajú k realizácii jeho hlavných záujmov - to je jeho cesta a podporujte jeho individualitu.

 • Neklaďte naňho privysoké nároky

Nežeňte muža do niečoho v snahe uvidieť výsledok čo najskôr. Tajomstvo úspechu je v postupnosti, v tom, že treba ísť krok za krokom, neponáhľať sa, ale ani nezaostávať. Pamätajte si, že hystéria na tému „všetci to už majú, len my nie“ môže zraziť človeka z plánovanej cesty.

 • Nebuďte dikátorka

Diktátorské metódy takmer vždy vyvolávajú u muža odmietnutie. Vašou úlohou je predovšetkým vymazať zo seba tyrana a despotu a stať sa tou, akú sami chcete seba vidieť: starostlivou a milujúcou manželkou. Len s láskou, nežne a s citom môžete pomôcť mužovi definovať jeho životné ciele a nájsť spôsoby, ako ich dosiahnuť.

 • Nezahriakujte ho

Nech ženská prezieravosť a predvídavosť nezastaví tvorivé plány vášho manžela, aj keď sa vám organizovanie letov balónom v zime nezdá najlepším podnikateľským zámerom. Muža za to hneď nekritizujte. Veď hľadanie je jednou z etáp realizácie úspechu a každý má na to právo.

 • Neberte neúspech smrteľne vážne

Nezakladajte tradíciu plakať tomu druhému na ramene. Súcit je pocit, ktorý nemusí byť nutne realizovaný slovami. Jednoducho, takmer žartom zabráňte pokusom muža trápiť sa myšlienkami, že všetko je zlé a bez šance! Takéto rozhovory mozog prepne do polohy ospravedlnenia svojho vlastného zlyhania, ktoré sa postupne môže stať normou. Zlyhanie je len dočasný jav, ktorý čoskoro pominie, takže stojí za to strácať čas fňukaním?


Máte pocit, že vás vaša polovička dostatočne podporuje v snahe o kariérny posun? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (5)

 • Helena Baraníková 16.09.2015, 15:07

  Myslím si, že komu na manželovi záleží, ten si ho pochváli aj doma a aj v práci. A potom to bude všetko ok. Mám už vyše 60, doma máme 82 a 88 a stále sú manželia a tvrdohlavejších obidvoch si už ani len neviem predstaviť a vždy si ustupujú, je to veľmi ťažké, ale je to o kompromise prijať ho. A aj muž sa musí pochváliť, aj jemu to dobre padne.

 • huhu1235 20.02.2015, 15:57

  Hehe ja nemam ani jednu... teraz neviem ci som uspesny alebo nie :o) Podla coho to zistim???

 • najkrajsia na svete 20.02.2015, 14:25

  Moj prjatel je najstastnejsi na svete lebo ma mna. Som na neho hrda a on na mna. Niktora sa na mna nechita ja som jeho laska najvecsia a keby nie mna tak nemol by taky stastny ako teraz.

 • evelina 20.02.2015, 11:53

  Za každým úspešným mužom sú dve ženy, jednej vďačí muž za kariéru a úspech a druhú má vďaka úspešnej kariére.... takže ženy, žiadne sebaobetovanie kvôli kariére muža nerobte, ani slúžku v domácnosti. Niektorí muži si nič nezaslúžia ani nevážia a od dobrej starostlivej ženy utekajú k mrche... ale o tom po tom, čo ich neminie :))))

 • TITAN444 20.02.2015, 08:24

  Hluposť. Za každým úspešným mužom sú dve ženy. Jedna tá zákonná a druhá tá nezákonná. Väčšiu zásluhu na úspechu má tá druhá pretože v plnej miere plní priania takého muža. Tá prvá sa len stará o jeho základné potreby ako je strava a čisté prádlo.

1

Pridať komentár