Pravdivý príbeh: Po trpkom sklamaní som nakoniec našla lásku - na ulici

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Nikdy som nemala šťastie na mužov. Prvý vážnejší vzťah mi vydržal dva roky. Priateľ ma začal biť hlava - nehlava. Veľmi sa zmenil, kradol mi peniaze, dokonca ma raz tak zmlátil, že som skončila v nemocnici. Bola som naivná, nahovárala som si, že to sa raz určite zmení.


No nezmenilo, žiaľ, stala sa taká vec, v jeden večer prišiel opitý pod obraz boží, a znásilnil ma. Okrem samotného pohlavného styku ma tak ťahal za vlasy, že mi na hlave zostala asi polovica vlasov. Plakala som, kričala som od bolesti, a celá od krvi som čakala na ráno, že čo bude nasledovať. Správal sa akoby sa nič nedialo, úplne bol ako vymenený. Keď som mu pripomenula čo sa stalo v noci, len ma nepekne vysmial a napľul mi do tváre bola posledná kvapka, tu som si uvedomila, aká som hlúpa a že toto týranie sa musí skončiť. Rozišli sme sa. Peklo však ešte len začalo, keď ma začal sledovať, prepichol mi pneumatiku na aute, fixkou napísal na auto samé pohoršujúce slová na moju osobu.

Ale šťastena si ma našla. O necelý mesiac som si našla nového partnera, ale akým spôsobom? Veľmi zvláštnym. Prechádzala som sa po meste, v mysli mi premietalo milión myšlienok a nezodpovedaných otázok, keď som začula z námestia hudbu. Nebola to však obyčajná hudba, bolo to niečo iné... Chlap v otrhaných gatiach, v rukách gitara, sedel na zemi, tváril sa veľmi zničene, a hral. Hral tak, že sa mi dotkol hudbou môjho srdca. Mala som nutkanie mu pomôcť pár mincami do klobúka, ktorý ležal na zemi. Vytiahla som teda mince z peňaženky, a vhodila som dotyčnému pouličnému muzikantovi. Tak krásne mi pozrel do očí, a tak úprimne sa poďakoval, že na druhý deň som musela ísť náhodne okolo. S malou dušičkou som čakala, bude tam – nebude?


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Našla som lásku, pre ktorú som stratila všetkých priateľov


Bol tam. Aj keď ma nespoznal. Áno viem, námestím prejde denne niekoľko stovák ľudí, niektorí sa ponáhľajú, iní majú času a času. Ja som bola akurát sklamaná v láske, a potrebovala som niekoho pri sebe mať. Možno to bolo urýchlené konanie, no ja som muzikanta pozvala ku mne domov na teplú večeru. Mne ho prišlo tak ľúto, že to bolo to jediné, čo som v tej chvíli mohla urobiť. Na moje počudovanie, on súhlasil, a prišiel ku mne veľmi elegantne oblečený. No keď som si vypočula jeho životný príbeh, mala som čo robiť, aby som sa tam nerozplakala. Oproti môjmu to bol veľmi silný odvar.

Žena mu zomrela v nemocnici pri pôrode dcérky, ktorá tiež žiaľ umrela, keď sa dožila dvoch mesiačikov. Tu mi zovrelo srdce a nemala som slov sa pýtať ďalej. Plakala som s ním. Predstavila som si, aký mohol byť šťastný, keby žili. O rok na to mu zhorel dom, nemal kam ísť, a býva na ubytovni. Podnájom si platí z toho, čo zarobí popri hraní, keďže do zamestnania ho nemôžu vziať. Nemá prax. Nevie vlastne nič okrem hrania robiť, a podľa jeho slov, na nočné práce nemá zdravotnú spôsobilosť. Má to ťažké, ale na druhej strane, neopúšťa sa, a hlavne prežíva ako sa dá. Veľa mužov by si siahlo na život, alebo sa ľutovalo. On je iný, a tým si ma získal ešte viac.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Vek je len číslo? Žiaľ, ak ide o lásku to neplatí


Nasťahoval sa ku mne po našej dvojmesačnej známosti. Chodieval ku mne každý deň, až jedného dňa som sa rozhodla, že si ho k sebe nasťahujem. A pýtate sa, čo na to môj bývalý partner? Je vo väzení. Napadol jedného staršieho pána, a dosť ho zmlátil na ulici, svedkovia to popisovali ako pokus o vraždu. Ja som len rada, že je momentálne v cele. S mojim muzikantom Julom sme radi, že máme jeden druhého. Plánujeme spoločnú budúcnosť, chceme mať deti, predsa len už máme aj svoj vek, a hlavne si chceme pomáhať. Nikdy by som si nebola myslela, že nájdem svoju spriaznenú dušu na ulici. Možno si niekto pomyslí, že som blázon. Ale ja toho človeka milujem pre jeho minulosť, ale podotýkam nie som s ním len z ľútosti, ideo skutočnú lásku.


Poznáte aj vy podobný príbeh? Ako by ste sa zachovali v takejto situácii? Napíšte aj ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (11)

 • pista. 01.03.2018, 08:24

  Toho autora clanku by som nechcel mat za suseda ,ten si vymysli take sprostosti ,ze bude otravovat vymyslami aj susedov napr. ze po dome chodia matohy a duchovia a buchaju mu na dvere .

 • pista 01.03.2018, 08:20

  aky clnaok ,taky rozum toho strojce co zosmolil takyto grcanec.Keby radsej zacal vymyslat rozpravky pre deti ,ale ohlupovat dospelych ,ten autor zije asi vo svojom svete. Takze sme ako spolocnost ,dosli do takej situacie ,ze sa vymyslaju bludy ?

 • baša 31.08.2016, 11:02

  Milí čitatelia, ja osobne poznám jednu pani, čo sa spoznala skoro tak isto , ono neviete kto aký život žije, neodsudzujte....je tooooľko životných SKUTOCNYCH pribehov, len my co mame vsetko si myslime ze take je len v telenovele, ale ono aj v mojom okolí je toho viac nez dost. takychto a podobnych osudov...a toto je este nic .... slaby odvar.

 • TITAN444 31.08.2016, 07:31

  BRUNO - áno, dnes je možné všetko. Dôkaz je tento totálny nezmysel napísaný neviem kým. Ale čo je horšie nechápem čo robí admin stránky, že takúto hovadinu pustil do éteru. A to je už fakt na zamyslenie.

 • bat 26.08.2016, 15:59

  Tomu pribehu chyba uz iba ceresnicka na torte a sice, ze muzikant je vlastne utecenec zo Syrie a mal stastie, ze narazil na slnieckarsku zenu, ktora sa najskor musela zbavit xenofobneho miestneho chlapa.

 • TITAN444 26.08.2016, 09:44

  Áno, máš pravdu. Ja si 100 % myslím že si blázon. Mala by si vyhľadať psychiatra a dať sa liečiť. Láska sa nehľadá za každú cenu, láska si človeka nájde sama.

 • Kritik 25.08.2016, 16:26

  V živote sa všeličo stáva, príbeh sa mohol i nemusel stať, v podstate je to irelevantné. Mierou hodnoty ľudskej spoločnosti je človek, a práve preto treba rátať s príspevkom ako relevantným, Určite sa také niečo nemôže stať medzi kameňmi na ulici.

 • Eva 25.08.2016, 13:03

  stratiť čas čítaním tohto bludu bola veľká chyba

 • maria 25.08.2016, 10:26

  Tento príbeh je asi taký pravdivý, ako všetky telenovely, prípadne slaďáky od D. Steelovej, R. Pilcherovej a pod. A podotýkam, ani absolventi ZŠ, SŠ, VŠ nemajú po skončení školy prax, no keď chcú, zamestnanie si nájdu.

 • uprimnost2 25.08.2016, 08:46

  no len ci ten jeho pribeh je pravidvy, (zhorel mu dom, nemal kam ist, nemoze robit, lebo nema prax, nemoze na nocne zmeny, lebo nema zdravotnu sposobilost) a ty si spadla z Marsu?

1 2 >

Pridať komentár