Dôvody, prečo neprestať so sexom ani po 50-ke: To najlepšie na vás ešte len čaká

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Myslíte, že sex po 50-ke má väčšie čaro?

Podľa odborníkov sexuálny vrchol nastáva až po päťdesiatom roku života

Ak patríte k ľuďom, ktorí sa sexu po päťdesiatke obávajú a myslia si, že v sexuálnom živote máte už najlepšie roky za sebou, ste na omyle. Odborníci tvrdia, že po päťdesiatom roku života nastáva sexuálny vrchol a to hneď z viacerých dôvodov.


Čím staršia žena, tým lepší sex

Čo sa týka žien, platí pravidlo, že čim staršia žena, tým lepší sex. V dvadsiatom roku života sa sexuálny život ženy ešte len začína. Nevie, čo sú to erotogénne zóny, častokrát sa nedokáže uspokojiť a o tom, čo v sexe chce, sa bojí partnerovi povedať. Rokmi sa však táto situácia zlepšuje. Žena začína svoje telo spoznávať, vie čo má rada a nebojí sa o tom hovoriť nahlas. Mnohé ženy dosiahnu orgazmus až po tridsiatom roku života. Po päťdesiatke však býva najlepší, najsilnejší a najbúrlivejší.

Čím starší muž, tým pomalší sex

Pre mladých mužov je v sexe typické to, že sa ponáhľajú. Častokrát nepozerajú na to, či uspokojili ženu, ale stačí im, že uspokojili seba. Sex tak netrvá viac, ako pár minút. Zrelý muž po päťdesiatke však dobre vie, že sex nie je len o sebauspokojovaní. Chápe, že sa nesmie ponáhľať, pretože nejde len o samotný akt. Kvalita sexu v značnej miere závisí aj od predohry a poriadneho vzrušenia. Sex býva v tomto veku dlhší, lepší a uspokojivý pre obe strany.


Mohlo by vás zaujímať: Sex po päťdesiatke: Čo všetko sa v posteli zmení vekom?


Menej stresu a povinností

V produktívnom veku sú ľudia maximálne vyťažení. Chodia do práce, budujú si kariéru, splácajú hypotéku a popri všetkých povinnostiach im na sex zostáva minimum času. Ľudia po päťdesiatke však majú zvyčajne život usporiadaný. Žijú tak vo väčšej pohode a pod menším tlakom.

Tieto okolnosti sa pozitívne odrážajú aj na kvalite sexu, ktorý býva v tomto veku dlhší. Navyše si ho partneri dokážu oveľa lepšie užiť, pretože sa nikam neponáhľajú a majú čas na to, aby sa jeden o druhého postarali. Ak sa bojíte, že nebudete mať večer dosť síl na to, aby ste mali sex, skúste ho mať ráno. Vtedy máte najviac energie.

Čas na sexuálne pomôcky

Väčšina päťdesiatnikov má už deti dospelé a samostatné. Už teda nie je potrebné schovávať sa. Konečne nastal čas na experimentovanie. Už nemusíte mať sex len v spálni potichu za zavretými dverami. Sex nebol nikdy vzrušujúcejší ako teraz. A ak ste doteraz nikdy nevyskúšali lubrikačné gély či sexuálne pomôcky, nastal ideálny čas. Pretože ak nie teraz, tak kedy?

Žiadne nereálne očakávania

V mladosti ste ešte nevedeli, čo môžete od svojho partnera alebo partnerky čakať. Dnes už viete presne, čo máte radi vy i vaša polovička. Viete, ktorá poloha vám je príjemná a nemusíte trpieť niečo, čo vám nerobí dobre. Presne viete, kde zatlačiť, za čo chytiť, čo urobiť. Najlepšie na tom je, že nemusíte nič hovoriť, ale ten druhý presne vie, čo má robiť.


Mohlo by vás zaujímať: Sex po päťdesiatke: 5 dôvodov, prečo určite áno


Problémy s erekciou nemá každý päťdesiatnik

Nebojte sa problémov s erekciou ani zlyhania. Tento strach by sa nepriaznivo odrazil na kvalite sexu. To, že ste dovŕšili päťdesiat rokov ešte automaticky neznamená, že tieto problémy nastanú. Okrem toho, väčšina týchto problémov je len výsledkom dnešnej doby a nie vašej neschopnosti. Stačí sa vyhýbať stresu, negatívnym veciam, športovať a jesť veľa ovocia a zeleniny. Erekcia môže byť rovnako dobrá v päťdesiatke, ako bola v tridsiatke.

Konečne bez ochrany

Spomeňte si koľkokrát ste museli mať pri sexe kondóm alebo ako často ste museli mať prerušovanú súlož, aby ste sa vyhli nežiadúcemu tehotenstvu. Po päťdesiatke týmto starostiam už odzvonilo. Nepotrebujete žiadnu ochranu ani opatrenia, ktoré vám doteraz zážitok zo sexu kazili.


Ako si užívate sex po päťdesiatke vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (27)

 • zuza 24.04.2018, 19:58

  JOZEF a vie o tom manzelka ze mas milenku ak nie aj ta ta beriem mam ale40

 • Peter 24.02.2018, 19:44

  O veku,teda po "50" nie je problém ale je to v človeku.Jeden v takom veku to používa len na vylučovanie nadbytočnej tekutiny z tela a niekto aj vo vyššom veku na uspokojnenie partnerky.Nie tabletky jeden kámoš užil len polovičku a myslel si že srdce mu to nevydrží a postarala sa o jeho žitie záchranka.Ale sú byliny čo podporia prejav mužnosti - CATUABA. Je to skutočne super...

 • evelina 22.02.2018, 13:38

  Tvoja starostlivosť o to, čo bude so mnou po päťdesiatke je síce dojemná, ale zbytočná. Určite to zvládnem ako aj tvoja žena, ktorá to bude mať za pár mesiacov. Veď zvládla doteraz celé roky teba, zvládne aj menopauzu a 5O-tku. Horšie to bude s tebou... O tom kedy budeš mať sex (ako si napísal) rozhoduješ ty, dáš si tabletku, počkáš pár minút než začne účinkovať a vrhneš sa na ženu, nepripravenú na sex. Tvrdý sex zvládajú pornoherečky a prostitútky, normálna žena nie. Preto máš obrovské trápenie než sa ti konečne podarí "šup sem šup tam", potom ešte pár sekúnd a opona padá, gašparko dohral... Keďže tvoje telesné potreby boli uspokojené, obrátiš sa na bok a zaspíš. Vedľa teba utrápená, rozbabraná a neuspokojená žena začne rozmýšľať, na čo sa najbližšie vyhovorí, aby sa takémuto trápeniu vyhla. Ty sa začneš vyhrážať susedou alebo milenkou, zabúdajúc, že pokiaľ bude u milenky trvať vzrušenie z tvojej zlatej kreditky bude aj sex, potom to bude mať rovnaký priebeh ako so ženou.... Ženy chcú byť milované, bez ohľadu na to či má 20 alebo po 50- tke, tvrdý sex odmietajú. O tom, ako milovať, je spústa kníh a len hlupák sa nevie poučiť na svojich chybách, stano už sklapni !

 • TITAN444 16.02.2018, 10:24

  evelina-tak predsa, síce pozde ale predsa si sa zasa odbavila aspoň tu ked inak nevieš. Ako som povedal toľko múdrych žien ako je tu som dávno nevidel. Nič to nemení na tom, čo tvrdím a stále budem. Sex po 50-tke áno, u muža v pohode, samozrejme so ženou mladšou. Sex u ženy po 50-tke nič dobré, ženou trepe menopauza a iné bolesťou hlavy rátajúce sa choroby o náladách ani nehovoriac. Preto muž v takej situácii hľadá normálnu ženu, tj. do 50. Pri mojej 50-tke to bude také isté, štatistiky to nakoniec potvrdzujú. Takže evelinka sklápni už, prestaň tárať a priprav sa na ťažké obdobie po svojej 50-kte samozrejme ak sa toho dožiješ.

 • jarka 13.02.2018, 10:44

  Chudáááák.........................TITAN444

 • evelina 31.01.2018, 17:56

  TITAN444 nie je na facebooku, ale veľa som si o ňom prečítala (s porozumením) v jeho príspevkoch na feminity ... možno to nepísal s porozumením, ale trepal :((

 • retep 31.01.2018, 16:04

  Sex po 50 je vynikajúci, ale ešte aj po 70 je to veľmi dobré, kto neverí tak nech to skúsi.

 • evelina 31.01.2018, 15:29

  adamko, to je ono, zrelý 50-tnik vie ženu, ktorá vie čo chce, doviesť ku krásnemu milovaniu bez viagry a iných pomôcok a bez ohľadu na to, či má dvadsať alebo päťdesiat :) To ale tí, čo iba sexujú a nikdy nemilovali, nedokážu pochopiť !

 • evelina 31.01.2018, 15:20

  To šme še pobavili :))) Keď bude NICK TITAN444 večne mladý, schopný a najmúdrejší oslavovať 50-tku, to bude jeho autor, už teraz plešatý ale bradatý, voňať kytičky spod zeme, veď nedávno oslávil 52 rokov, no čo už, táraj :)

 • adamko 30.01.2018, 17:49

  Sexuálne pomôcky? Tie treba pre tých čo nemajú fantáziu. My zrelí 50-tnici vieme ženu, ktorá vie čo chce, doviesť k mokrému orgazmu kedykoľvek.

1 2 3 >

Pridať komentár