Vyzerať mladšie môže byť pre mnohých sen: Prináša to však aj nepríjemnosti

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Vyzeráte na svoj vek?

Vyzerať mladšie môže byť pre mnohých sen

Vyzerať vo vyššom veku mladšie môže pre mnohých pôsobiť ako sen. Vlastne je to vec, o ktorú sa ľudia, špeciálne zástupkyne jemnejšieho pohlavia, často pokúšajú. No môže to spôsobovať aj nepríjemnosti, špeciálne vo vzťahu k rovesníkom, ktorí toľko šťastia nemali.


Ak človek vyzerá mladšie než je jeho skutočný vek, nie je to vždy ľahké, najmä v profesionálnom živote. Tí, ktorí sa zdajú mladší o niekoľko rokov, sa často stretávajú so žiarlivosťou i blahosklonnosťou.

Správne rozhodnutie

Keď sa napríklad päťdesiatštyriročný Daniel, pravidelný návštevník posilňovne, zveril svojim kolegom v telocvični s tým, koľko má rokov, nečakal také nadšenie. "Vyzeráš o desať rokov mladší!", "Chcel by som v tvojom veku vyzerať ako ty!" či "Nikdy som ťa nepovažoval za starého!"

"Možno je to narcizmus, ale bol som šťastný, že uznávajú moje úsilie udržiavať sa vo forme. Tieto komplimenty dokazujú, že som urobil vo svojom živote správne rozhodnutie," hovorí Daniel.


Mohlo by vás zaujímať: Chcete vyzerať mladšie? Zabudnite na krémy, stavte na tieto potraviny


To sa už v tomto veku nehodí...

V 55 rokoch tiež Anne vyzerá oveľa mladšie. Nedávno ju dokonca v supermarkete oslovili "slečna". Ale v bežnom živote sa nie vždy stretáva s pochvalnými výrokmi ohľadom postavy alebo energie. "Mám kamarátku, ktorá mi systematicky hovorí, že sa to už nehodí k môjmu veku, keď zájdeme do nejakého butiku. Druhá zase pravidelne vyhlasuje, že mám čas starať sa o seba, a preto nie je divu, že vyzerám mladšie." Anne, podozrievaná z toho, že sa vzpiera priznať si svoj vek, často pocit, že ju ľudia radia ku šialencom, ktorí sa starajú len o to, ako zastaviť čas.

Posadnutosť sebou

"Hovorí sa, že osoba, ktorá o seba dbá, je posadnutá sama sebou. Ľudia si predstavujú, že má prostriedky na to, aby si zabezpečila lepšiu lekársku starostlivosť, že nenamáhala svoje telo vyčerpávajúcou fyzickou prácou a nezažila príliš veľa ťažkých životných situácií. Táto fyzická a psychická stránka môže ľudí fascinovať alebo poburovať," uvádza Christian Heslon, ktorý sa zaoberá psychológiou veku na Katolíckej univerzite v Angers.


Mohlo by vás zaujímať: Štyri pravidlá pre dlhšiu mladosť: Poznáte ich?


Blízki v rozpakoch

Tým, ktorí vyzerajú mladšie, sa často stáva, že uvádzajú svojich blížnych do rozpakov. "Raz v metre ponúkol mladý muž veľmi šikovne miesto priateľke môjho veku, ako keby bola veľmi stará. Robila som sa, že som si nič nevšimla. Ešte horšie bolo, keď mňa a moju dvadsaťročnú dcéru považovali za lesbičky, pretože sme sa držali v podpazuší," rozpráva Anne."Koľkokrát som počula, že sme sestry," dodáva jej dcéra Sarah.

Hlavné je pracovať na sebe

Oblečenie, účes, držanie tela: to všetko môže pomôcť, ale dôležité je pracovať na sebe. "Reakcie druhých nemožno ovládať. Naopak je možné naučiť sa prispôsobiť sa sebe samému: akceptovať svoj zjav a nepoprieť to, čo som. Je to náročná a dlhodobá úloha. Dôležité je, že málo záleží na tom, čo ukazuje náš preukaz totožnosti," uzatvára Christian Heslon.


Myslíte si, že na svoj vek vyzeráte mladšie? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (11)

 • Blanka 31.01.2019, 22:38

  človek ma tolko rokov, na kolko sa citi, nie kolko mu ukazuje jeho občianka. Ale inak pravda je, že velmi vela robi aj to, ako so svojim telom a pokožkou, pletou pracujeme, Pravidelne použivanie kvalitnej kozmetiky može to rychle starnutie aspon mlainko spomalit . U mna vyhralatato sada pletovej kozmetiky a som ndmieru spokojna https://www.notino.sk/search.asp?exps=Guerlain+Abeille+Royale

 • ejka 27.01.2019, 17:21

  Titan aj Evelina - moj priatel ma rozpalit vie ale aj napriek tomu su dni v mesiaci ked som lubrikantu vdacna za pomoc. Je to vsetko o cykle a hormonoch a aj o jedinecnosti kazdej z nas ;)

 • Barbora 14.01.2019, 16:18

  geny, životosprava a spravn apletova kozmetika vedia spravit divy. Sama použivam kvalitny očny, pletovy, nočny krem a serum na vrasky. Bez tejto pletovej kozmetiky nedam ani krok

 • Gaos3 25.10.2018, 13:20

  Eva: presne ako píšeš. Ja zdieľam výrok "Nepotrebujem vyzerať mladšie, stačí keď vypadám primerane dobre na svoj vek".

 • eva 25.10.2018, 12:01

  no....hlavne si myslím, že je na smiech riešiť vek v zmysle....všetci mi hovoria že vyzerám mladšie....niekto vyzerá mladšie a ani nič moc pre to nerobí a niekto sa aj snaží a vyzerá staršie....volá sa to genetika....ja sa nehanbím za svoj vek a nesnažím sa tváriť ani vyzerať mladšie a komentáre že vyzerám mladšie vôbec nepovažujem za kompliment....som tam kde som a som tam spokojná....každý je raz mladý a raz starý....stačí ak vieme kde patríme a nesnažíme sa trepať kde nás už netreba

 • evelina 25.10.2018, 11:17

  zlatúšik, stará mať ti odkazujú, že len muži, ktorí nevedia rozpáliť ženu a poznajú iba sex natvrdo, kecajú o lubrikante...zmier sa s tým, že si neschopák :)

 • Titan239 24.10.2018, 18:03

  @Ženy: Darmo sa jedujete je to tak. Veď načo by bolo treba lubrikant?

 • evelina 24.10.2018, 16:35

  Titan239 - stará mať ti odkazujú, že o tom, ako tam dole cítiť roky, vieš prt. Ženu tam dole si videl vraj akurát na obrázku, na živo asi nikdy, inak by si také somariny netrieskal. Ale inak si v pohode?

 • evelina 24.10.2018, 16:29

  Nejaký truľko sa snaží písať ako Titan444, ale ako čítam, nemá šancu dosiahnuť jeho úroveň. Stará mať vraveli, že aj keď ho nemusia, Titan444 je len jeden orginal :)

 • Natália 24.10.2018, 11:48

  Titan, vravela mi tvoja žena, že tam dolu ťa už dávnejšie necíti:-)...ale tvári sa, že si ako za mlada:-)

1 2 >

Pridať komentár