Pravdivý príbeh: Mala som vzťah so ženatým mužom, rozdelil nás jeho dospelý syn

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto
Ilustračné foto

Počas života som si s mužmi zažila a preskákala kadečo. Prvého manžela, s ktorým som chcela zostarnúť, som žiaľ dosť skoro pochovala. Ako mladá vdova som si našla po čase nového partnera. S ním som sa trápila dlhé roky, ostávala som kvôli deťom, hlavne aby mali spokojné a šťastné detstvo a dospievanie. Trpela som všetky nevery, podrazy a tvárila sa, aká sme dokonalá rodina. Aj tak mi to nebolo nič platné, manželovi som napokon dala ultimátum, vybral si milenku. Deti všetko celý čas vnímali, ako sa mi samé neskôr priznali. Možno keby som to celé ukončila skôr, našla by som si do tretice niekoho, s kým by som bola dlhodobo šťastná.


Na lásku som však nezanevrela ani po bolestivom rozvode. Niektoré ženy upadnú, opustia sa, prestanú sa o seba starať. Chvíľu ma bavilo hrať rolu obete, ale povedala som si, že stačilo. Keď si aj môj bývalý toľké roky užíval a bral ohľad len na seba, bolo na čase, aby som začala byť trocha sebecká aj ja.

Zoznámila som sa s niekoľkými mužmi, bolo z toho aj pár vzťahov. Niektoré mi len pomohli zdvihnúť moje podupané sebavedomie, iné trvali dlhšie. Žiaden z nich však nebol nejako extra vážny. Až keď som sa zblížila s Róbertom, myslela som, že konečne sa aj na mňa usmialo šťastie.

S Robom sme sa poznali zbežne cez spoločných známych. Registrovali sme sa, keď sme sa stretli prehodili pár slov a to bolo všetko. Vedela som, že je ženatý, i keď s manželkou ho vídavať príliš často nebolo. Vraj robila na nejakom vyššom poste a veľa cestovala.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Pred dospelými dcérami musím tajiť milenca – je totiž ženatý


 

Raz som dostala pozvánku na vernisáž, na ktorej bol aj Róbert. Okrem hostiteľa som tam veľa ľudí nepoznala, a tak som bola rada, že je tam aj on. Robo bol na tom podobne a tak sme celé poobedie predebatovali spolu. Boli to príjemné chvíle, až mi bolo ľúto, že sme sa museli rozlúčiť. Robo to cítil tak, ako ja, pretože pár dní po akcii mi prišla od neho správa. Či by som s ním nešla ešte na jednu výstavu. Išla som. Nič som si od toho nesľubovala, bola som rada, že som bližšie spoznala vtipnú a zaujímavú osobnosť.

Po tejto akcii sme o sebe dlhšie nepočuli. Obaja sme riešili nejaké osobné veci, ale osud asi chcel, aby sme si k sebe cestu aj tak našli. Stalo sa tak po oslave nášho kamaráta. Bol to skvelý večer, hrala živá kapela, ja som bola trocha viac odviazaná a Róbert sa ponúkol, že ma nenechá ísť domov osamote. Pozvanie ku mne hore neodmietol a tak sme sa lúčili u mňa ešte niekoľko hodín.

Schválne som sa nepýtala Roba na manželku. Vyhodnotila som si to tak, že ak by ešte boli spolu, neostával by u mňa a nerobil ďalšie veci, ktoré po tejto noci nasledovali. Robo ma na ďalší deň zobral na obed, potom sme sa dohodli na výlete, pravidelne mi písal, zaujímal sa o mňa. Všetko to bolo krásne, možno až príliš.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Odlákala som ženatého muža od rodiny a takto to dopadlo


 

Po dvoch týždňoch mi Robo oznámil, že nebude môcť tráviť so mnou nejakú dobu toľko času. Manželka sa vracia z dovolenky a musíme počkať, kým zasa odíde niekam na služobnú cestu. Cítila som sa ako naivná hlúpa hus, ale Robo ostal udivený. Myslel si, že viem, že je stále ženatý, ale prisľúbil, že časom niečo vymyslí.

Nedobrovoľne som sa stala tou druhou, ale keď som videla, že Robo nemá výčitky, prestala som ich mať aj ja. Stále mi tvrdil, že jeho žena je dominantná hašterivá harpya a keby mal odvahu, už dávno by odišiel. Bál sa, čo by narozprávala synovi. Robo bol na svojho syna dosť naviazaný. Keby to bolo malé dieťa, alebo adolescent, keď je mladý človek ešte citlivý, nepovedala by som ani pol slova. Robov syn bol ale dávno dospelý muž s vlastným životom.

Aj po roku bolo s Róbertom všetko rovnaké. Stretávali sme sa tajne. Keď bola jeho žena preč tak to bolo naozaj intenzívne. Robo stále nevedel, ako to celé vyriešiť. Začala som byť trocha netrpezlivá a tlačiť na neho. Reči o nás sa dostali do uší už aj Robovej žene. Podľa mňa to bola ideálna príležitosť si veci vysvetliť a ukončiť.


 

Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


 

Róbertova žena sa však zdôverila synovi, ten bol z toho podľa Roba zrútený. Robo mal pravdu o jej manipulatívnej povahe. Kto vie, čo a ako mu to celé podala. Robov syn bol z toho ale tak mimo, že problémy s partnerkou, ktoré v tom čase začal mať, pripísal a dal za vinu svojmu otcovi. Myslím si dodnes, že si to syn aj s matkou spolu na Róberta pripravili. Vedeli, že Roba má syn omotaného okolo prsta.

Výsledkom bolo, že Robo sa so mnou rozišiel. Nie na nejaký čas, kým to celé utíchne. Úplne sa odo mňa odstrihol. Vraj musí byť tým, kým bol v synových očiach, kým ma nespoznal. Dokonalým otcom a manželom, rodinným tmelom. Najhoršie je, že Róberta stále vídavam na spoločných akciách. Stále chodí bez manželky, pretože tá nemá čas, ale keď môže, vždy spomenie, aká je to výnimočná žena.

Je mi z toho nevoľno, ale nebudem sa zatvárať doma a slziť do vankúša. Svoje som si odplakala, poučila sa a dúfam, že mi život do cesty prinesie ešte aspoň jedného muža, s ktorým to bude mať zmysel skúsiť.


 

Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (21)

 • ľuboš 09.12.2018, 20:44

  Ďakujem veľmi pekne Evelinka!:) Aj Ty si dávaj pozor. Ja už chodím pre istotu z krčmy 4-nozky...

 • evelina 04.12.2018, 12:07

  Ľuboš, keby mali ľudia 20- a rozum 50-ročných, nebola by to nuda? A nestresuj sa kvôli práci, zdravie je drahšie ako peniaze, ktoré zarobíš :) Nie si jediný, ktorému láska a vzťah nevyšli, ale máš dve krásne a múdre dcéry, pre ktoré môžeš dýchať :) ...Ako si nedávno napísal, len hlúpy muž ide hľadať lásku v 5O-tke ( a "dúfa", že ju nájde )... Želám ti pekný deň a dávaj pozor na poľadovicu !

 • ľuboš 04.12.2018, 00:44

  Máš múdru starú mať..:), Mne sa to už na tomto svete kráti, tak čo sa budem jedovat kvôli ženám... Staci mi vysoký tlak zo stresu z práce...:) Bohužiaľ, človek má v živote iba jednu jedinú možnosť.. Mať 20 a dnešný rozum.., snáď by som mal viac rozumu. Asi ako každý. Ale máš pravdu, asi v žiadnom páre nie je rovnako obojstranná zamilovanosť.

 • evelina 03.12.2018, 18:58

  Ľuboš, zase máš pravdu, bohužiaľ, vonkajšia krása ženy je naozaj pozlátko, na to prichádza muž až po svadbe...ale vybral si ju očami, nie srdcom a všetci okolo mu ju závideli...nevidel, nepočul preto jej rozmaznanosť aj jej nedospelosť !! ! Ona bude večné dieťa svojej mamičky ! Na vine je svokra, že ju zle vychovala, ale ona svoju úlohu manželky nikdy asi nepochopí, a preto je vinovatá aj ona. Zo vzťahu sa odchádza ťažšie tomu, kto viac ľúbil...ten nevie ani pochopiť ani zabudnúť tú zradu... život je ťažký, vraveli mi stará mať, záleží len na tebe, či to bude komédia alebo tragédia... múdra to osoba :)

 • ľuboš 03.12.2018, 18:42

  Evelinka :to, že ma chlap doma krásnu ženu..., dobru matku, je síce OK.., ale často je to iba pozlatko. Rovnako ako muž - manžel, môže byť neviem aký úžasný..., ci "pán Dokonaly".., doma môže byť tyranom, despota, alkoholik... Vtedy si človek uvedomí, že nie je všetko zlato, čo sa blysti.. Stačí jedna sibnuta svokra, žena jedináčik.... A garantujem Ti, ze chlapa ani nenapadne behať za druhými... ;)

 • D 03.12.2018, 11:29

  aj modelky su podvadzane aj ked su pekne, aj zeny, ktore vytvaraju teplo domova su podvadzane, aj v praci uspesne zeny su podvadzane. v podstate v kazdej kategorii su ludia podvadzani... preco? mozno prave kvoli tomu, ze nedokazu spojit viacere dokopy. byt uspesnou zenou, starat sa o domacnost aj o svoj vzhlad, nemysliet len na to, co potrebuju deti ale aj partner, vediet sa zmenit z kucharky na naruzivu milenku, prejavovat zaujem o partnerove zaujmy obcaj aj na ukor tych svojich, nevpustit do zivota nudu a stereotyp... a vtedy zvycajne dovod na hladanie niecoho ineho nie je

 • evelina 03.12.2018, 11:09

  Ľuboš, napísal si to dobre, ale aj tak nerozumiem, prečo by mali byť muž či žena v živote "permanentne" šťastní. Nerozumiem, ako môže byť v manželstve nešťastný muž, ktorý má všetko...ženu, ktorú chceli viacerí muži, (ktorá má tvár pre ktorú iné plačú), postavičku ako lusk aj po pôrode dieťaťa, stará sa dobre o rodinu a domácnosť popri vlastnej robote, teda majú všetko k spokojnému spoločnému životu a muž jej utečie za inou sukňou..(schválne píšem sukňou, pretože inak nejde). Prečo? lebo to nešťastné mužské ego ? všetci obdivujú jeho ženu a nie jeho a nemá "pocit", že tú ženu ochraňuje.... Keď sa na neho pozrieš v rôznych životných situáciach, zistíš, že je to vlastne rozklepaná "baba". Žiť s takýmto mužom je pre ženu veľmi ťažké, dokáže to len s veľkou dávkou tolerancie, pochopenia a lásky.... ale raz pohár trpezlivosti aj u nej pretečie.. A čo je šťastie alebo nešťastie ???

 • ľuboš 01.12.2018, 22:24

  Evelinka, neverím, že je na Zemi niekto " permanentne" šťastný...:)) Jednoducho to nie je možné... Keď má chlap doma všetko ok, cíti sa ako pán sveta, jedno, či ma, alebo nemá peniaze, je, či nie je úspešný.... Vtedy poniektori skutočne behajú za ženami,aby si niečo dokazovali. ,....... Keď je chlap nešťastný, napr, ochorie žena, deti, problém so svokrovcami, manželka prestane komunikovať, má milenca, je alkoholicka, hrá automaty, nestará sa o detí..., alebo čo ja viem čo... ....... Vtedy je chlap NEŠŤASTNÝ. ale kvôli tomu ešte nemusí utekať z manželstva, veď tú ženu predsa stále môže ľúbiť... Tak vtedy NECHCE druhú ženu..., Môže povedať, že má prieky v manželstve, ale nebude chcieť vzťah... .... Možno sex, ale to je skôr z donútenia, aby sa dotyčná neurazila...:)), Ale v skutočnosti, keď je človek nešťastný, či žena, muž.... Nikto vtedy nehľadá vzťah. Max sa vyzalovat, pokecať, poradiť.... nie??;)

 • Jozef 01.12.2018, 16:42

  Podla moo nazor ta Dena azs potom mala lasku uz kocil viac lid on itevny organizmus a uz pomale bo!a milovana

 • evelina 30.11.2018, 12:09

  Ľuboš, Stano, správni chlapi vymreli a tie v manželstve "nešťastné" inak trasorítky zostávajú. Aj tento Robko, ako píšeš, mal si doma urobiť poriadok, asi mu nevadilo, že žena behá po svete a on doma tvrdne...lebo asi nosila domov hŕbu peňazí, tak sa tváril, že mu to nevadí! Iróniou tohoto príbehu je, že sa vrátil k žene po zásahu DOSPELÉHO syna. Ľuboš, ako môže byť muž v manželstve nešťastný? Ak žena nespĺňa jeho predstavy o spoločnom živote, prečo s ňou zostáva? Ani jeden z partnerov nemôže presadzovať len svoje, ak sa nevedia dohodnúť na kompromise, to nie je spoločný život, ale "pararelný" :)

1 2 3 >

Pridať komentár