Čokoládové opálenie po celé leto? Tento kozmetický zázrak zo Slovenska si ľudia nevedia vynachváliť

mladá žena v klobúku na pláži

Tento rok sa opálite krásne do hneda! (Zdroj: GettyImages.com)

Túžite po krásne opálenej pokožke, ale namiesto toho sa rovno spálite alebo vás začne dokonca svrbieť koža? Tento problém trápi mnohých ľudí, vďaka slovenskej kozmetickej firme Panakeia však môže byť čoskoro minulosťou.

Jej zakladateľka Erika Bundalová presne vie, aké ťažkosti dokáže slnko spôsobiť. Sama bojovala so silnou alergiou aj s pigmentovými škvrnami. Keďže mala potrebné vedomosti, rozhodla sa pripraviť s pomocou rodiny prípravok, ktorý by jej problémy vyriešil. Vyskúšali rôzne zložky, až sa im podarilo nájsť optimálnu kombináciu.

„Keď mamina vymenila komerčnú kozmetiku za svoju vlastnú, zistila, že problémy miznú,“ opisuje Albert Bundala z firmy Panakeia, ktorá sa po tejto skúsenosti rozhodla, že svoje produkty ponúkne aj iným ľuďom, ktorí majú problém so slnkom alebo sa nevedia opáliť.

Kvalitná kozmetika zo Slovenska

Kľúčom k fungujúcej kozmetike sú kvalitné suroviny, ktoré Bundalovci starostlivo vyberajú. Všetky súčasti ich produktov sú výhradne prírodné a nie sú testované na zvieratách. Vo výrobkoch určených na krásny letný vzhľad pokožky nájdete napríklad ich vlastnoručne pripravovaný macerát zelených vlašských orechov v bio olivovom oleji z ekologického poľnohospodárstva. Aktivátor opálenia Orešák je obohatený aj o extrakt zo zlatej riasy – Laminaria ochroleuca. Tá znižuje zápaly kože spôsobené vonkajšími faktormi a pôsobí na pokožku spevňujúco.

Pripravte kožu na slniečko

Chcete dosiahnuť čokoládové opálenie a udržať si ho po celé leto? Začnite si užívať slnečné lúče už dnes. Vďaka nim načerpáte vitamín D a zároveň vaše telo získa základnú pigmentáciu a neskôr sa tak ľahko nespáli. Využiť môžete aktivátor opálenia Orešák alebo Urucum.

Urucum pomôže ku krásnemu opáleniu. (Zdroj: Panakeia)
Urucum sa vyrába z rovnomennej rastlinky, ktorá chráni pokožku pred škodlivými účinkami UVA a UVB lúčov a navyše odpudzuje hmyz. Obsahuje aj množstvo betakaroténu a prírodných pigmentov. Má mierne chladivý účinok a obsahuje látky, ktoré bránia starnutiu tela. Vďaka tomuto aktivátoru opálenia sa môžete krásne a bez spálenia opáliť, aj keď máte veľmi bledú a citlivú pokožku.

„Aj ľudia opaľujúci sa do ružova tvrdia, že vďaka týmto prírodným produktom sa po prvýkrát opálili do hneda a opálenie im dokonca dlho vydržalo,“ dodáva Albert Bundala. Urucumový olej stačí naniesť na pokožku a postupne vmasírovať. Ak sa chystáte na dlhší pobyt na slnku, naneste najskôr ochranný SPF faktor, a následne aktivátor opálenia. Oplatí sa dodržať aj niekoľko ďalších zásad:

  • deň pred opaľovaním si spravte píling, ktorý vyhladí vašu pokožku,
  • do jedálnička zaraďte najmä potraviny bohaté na antioxidanty a špeciálne betakarotén, ktorý podporí pekné opálenie – nachádza sa napríklad v mrkve,
  • pite dostatok tekutín, najmä vody,
  • pokožku dostatočne hydratujte,
  • nevystavujte sa priamemu žiareniu medzi 11.00 a 15.00 h.

Po opaľovaní sa starostlivosť nekončí

Bronzová pokožka vyžaduje starostlivosť aj po odchode zo slnka. Všeobecne by ste po opaľovaní mali piť veľa vody a vyhnúť sa pílingom či intenzívnemu šúchaniu tela, ktoré je po vystavení slnku citlivejšie. Na regeneráciu a ošetrenie je ideálny napríklad nechtíkový a kukui olej, ktoré nájdete v Slnečnom bozkuTento prípravok obsahuje aj protizápalový bisabolol, ktorý zabraňuje začervenaniu pokožky, zlepšuje jej textúru a elasticitu a vyživuje ju.

Ste fanúšikom opálenia po celý rok? Vďaka avelánovému oleju, ktorý nájdete napríklad v oleji Terracotta, farbu zvýrazníte a pokožku hydratujete – či už priamo po slnení alebo počas zimy. Avelánový olej má navyše pozitívny vplyv aj na pigmentové škvrny či vrásky. „Najmä u žien sa stáva, že im pri používaní tejto kozmetiky im postupne zmizli pigmentové škvrny, hlavne na tvári,“ dopĺňa Albert Bundala.

VYSKÚŠAJTE RAD SLNEČNÉ DNI OD PANAKEIA

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Panakeia.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame