Ľadové osvieženie iba pre vás: Tieto nápoje vám dodajú sily a zdvihnú náladu

Mojito

sxc.hu

Čo vám alebo vašej návšteve môže počas horúceho dňa padnúť lepšie ako lahodný, poriadne vychladený drink? Ponúkame vám niekoľko tipov, ktoré zvládnete hravo namiešať aj doma – a bez vybavenia profesionálneho barmana! Čo vám však chýbať nesmie je dostatok ľadu. Ak ste naladení na nealko nôtu, alebo chcete podávať nápoje neplnoletým, poslúžia vám „virgin“ panenské variácie. Ak naopak máte chuť na niečo ostrejšie, stačí nápoj obohatiť niektorým z odporúčaných alkoholov.

Jahodové čoro-moro

Na 2 drinky potrebujeme:

250 dkg jahôd – najlepšie čerstvé

2 lyžice práškového cukru (ak sú jahody kyslasté, aj viac)

Veľa ľadu

(Pre alkoholickú verziu tequilu)

Postup: Jahody nakrájame na štvrťky, prípadne aj na menšie kúsky podľa ich veľkosti. Zasypeme ich cukrom, premiešame a necháme odstáť – pokojne aj niekoľko hodín alebo celú noc. Jahody zmäknú a pustia šťavu. Drink musíme pripravovať tesne pred podávaním a to takto: Jahody dáme do mixéra na koktaily (ak ho nemáte, postačí vám aj ručný mixér s nožmi), pridáme ľad – približne toľko, koľko je jahôd (môže byť aj trochu viac). Ak chcete pripraviť alkoholickú verziu, pridajte tequilu. Poriadne rozmixujte, kým sa nevytvorí súvislá hmota bez viditeľných väčších kryštálikov. Nalejte do pohárov na stopke (môžu byť aj vínové), ozdobte jahodou, pridajte krátku širšiu slamku (cez tenkú sa táto ľadová hmota pije ťažšie) a podávajte.


Tiež by vás mohlo zaujať: Lahodné osvieženie na letné dni: Prekvapte blízkych domácou zmrzlinou!


Citrusový zázrak

(Príchuť si zvoľte podľa svojej chuti a podľa toho sa rozhodnite pre jeden z citrusových plodov)

Na liter limonády potrebujeme:

4 lyžice kryštáľového cukru

3 červené grapefruity/4 pomaranče alebo citróny

Perlivú alebo jemne perlivú minerálku

Horúcu vodu

(Pre alkoholickú verziu vodku)

Postup: Dajte cukor do krčahu. Zalejte ho asi dvomi decilitrami horúcej vody a poriadne v nej cukor rozmiešajte, kým nevznikne cukrový sirup. Potom vytlačte šťavu z dvoch grapefruitov (alebo dvoch pomarančov či dvoch citrónov). Nalejte ju do krčaha. Ak chcete, pridajte vodku. Zalejte minerálkou. Zvyšný kus (kusy) ovocia ošúpte, nakrájate na krúžky a naaranžujte do pohárov spolu s ľadom. Potom zalejte limonádou a pochúťka je na svete.


Tiež by vás mohlo zaujať: Energetické drinky: Koniec únavy alebo vášho zdravia?


Mojito ako pre vás

Na 2 drinky potrebujeme:

Trstinový cukor – cca 3 – 4 lyžice

Mätu – cca 4 stonky (podľa toho koľko pekných lístkov má)

1 limetku

Perlivú minerálku

(Pre alkoholickú verziu biely rum)

Postup: Do trojdecového pohára nasypeme 1-2 lyžice cukru (podľa toho, či máte radi sladké, alebo sa mu skôr vyhýbate). Umyjeme mätu, lístky odtrhneme od stonky a dáme ich do pohára. Na jeden drink treba približne dve stonky mäty. Umyté limetky prekrojíme na polovicu a potom ešte na štvrťky – do jedného pohára ide približne polovica limetky. Pred tým, ako ju dáme do pohára, môžeme jemne vyšťaviť. Potom tĺčikom (ak ho nemáte pomôžte si naberačkou na zmrzlinu alebo hrubším opačným koncom nejakého kuchynského nástroja) postláčajte ingrediencie do seba. Ide o to, aby mäta aj limetka pustili čo najviac chuti a vône. Keď ste hotoví, pridajte drtený ľad (ak nemáte drtičku, tak ho jemne pomixujte v mixéri s nožmi) až po okraj. Ak chcete alkoholickú verziu, pridajte biely rum. Potom všetky ingrediencie zalejte perlivou minerálkou a je to. Na ozdobu môžete použiť stonku z mäty s lístkami už len na jej konci.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Viera
Odporúčame