Mesiac, v ktorom ste sa narodili: Čo všetko prezrádza o vašej povahe či zdraví?

kalendár

photl.com

Horoskopy dnes poznáme takmer všetci. Niekto im verí, iný nie. Faktom však je, že čísla hovoria jasnou rečou a štatistiky napovedajú, že mesiac, v ktorom sa ľudia narodili, čo-to napovedá o ich osobnosti. Čo o vás hovorí ten váš?

Môže sa to zdať ako nezmysel, ale v podstate je to úplne logické. Zimné či jarné deti sú totiž počas svojho vývoja ešte v tele matky vystavené iným rôznym vplyvom – napríklad množstvu slnečného žiarenia, teplote či konzumovaniu sezónnych potravín. Výsledky viacerých štúdií naznačujú, že mesiac, v ktorom sme sa narodili napovedá niečo o zdravotných problémoch, ktoré nám môžu hroziť, o našej povahe ale aj dlhovekosti.

Zimné a jarné deti mávajú zdravotné problémy

Čo sa týka zdravia, sú na tom pomerne zle jarné bábätká – častejšie totiž trpia rôznymi chorobami vrátane astmy, Alzheimera či schizofrénie. Vedci si tento stav spájajú s nedostatkom slnečných lúčov a teda menšieho množstva vitamínu D či vyššiu pravdepodobnosť nachladnutia matky ako v letných mesiacoch. Z hľadiska schizofrénie sú na tom najlepšie augustové a septembrové deti – pravdepodobnosť, že túto chorobu dostanú je u nich najmenšia. Vo všeobecnosti sú najzdravší ľudia narodení na jeseň – tí majú aj šancu dožiť sa dlhšieho veku.

Profesor Russel Foster z Oxfordskej univerzity sa na margo týchto výsledkov pre Daily Mail vyjadril, že sú prekvapujúce a jedinečné: ,,Sú to len malé vplyvy, ale veľmi veľmi zreteľné.Tým sa neprihováram za astrológiu, pretože tá je nezmysel, ale nie sme odolní voči rozdielom počas ročných období.“


Mohlo by vás zaujať: Podľa auta spoznaj vodiča: Čo o vás prezradí váš štvorkolesový tátoš?


Najvyšší ľudia sa rodia v apríli

Zaujímavé je, že napriek svojej citlivosti na choroby sú jarné deti najvyššie. Potvrdiť to môže Gerhard Weber z Viedenskej univerzity, ktorý skúmal výšku pol milióna vojakov. Zistil, že najvyšší sa narodili v apríli a naopak najnižší v októbri.

Narodení v lete chodia do postele neskôr

Ste ranné vtáča alebo skôr sedmospáč, ktorý si užíva život v noci? Štúdia Vincenza Natala z Boloňskej univerzity dokazuje, že ľudia narodení v auguste chodia spať neskôr ako ľudia narodení v decembri. Podľa Natala ide o to, akému dennému rytmu boli deti vystavené  – dlhšie dni predpovedajú, že budú bývať dlhšie hore aj počas života.


Mohlo by vás zaujať: Krvná skupina vraj prezradí viac, ako horoskopy: Čo hovorí o vás?


Najvačší optimisti sa rodia v …

Angličan Richard Wiseman a Švéd Jayanti Chotai spravili internetový prieskum týkajúci sa pocitu šťastia a spokojnosti. Zúčastnilo sa ho 30 000 ľudí a výsledok bol jasný – najviac spokojných ľudí sa narodilo v letných mesiacoch, najviac pesimistov zase v zimných. Najoptimistickejší mesiac je pritom máj a najpesimistickejší naopak november. Mimochodom, práve v novembri sa vraj rodí najviac masových vrahov.

Aké zamestnanie je vám súdené?

Po ostatnom sčítaní ľudu zistili vo Veľkej Británii niekoľko zaujímavých štatistických dát. Január je bohatý na vymáhačov dlhov, vo februári vedú dopravní policajti a umelci a v marci zase piloti a muzikanti. Aprílové aj májové deti sú rovnomerne roztrúsené. Júnové bábätká sa často stávajú výkonnými riaditeľmi. Júl praje umelcom, rušňovodičom a murárom. V auguste a septembri sa rodia športovci. September je tiež časom akademikov. Októbrové deti môžu byť doslova hocikým, tak ako aj novembrové. V decembri sa rodí veľa zubárov.

Zdroj: photl.com, photl.com, Dora
Odporúčame