10 zaujímavostí o herečke z kultového seriálu Sex v meste: Deti jej vynosila iná žena!

Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker sa preslávila najmä ako hlavná hrdinka a módna ikona seriálu Sex v meste (Zdroj: Instagram/sarahjessicaparker)

Keď sa začal vysielať seriál Sex v meste, získal si množstvo fanúšikov po celom svete. A úspech tohto televízneho projektu neobišiel ani Slovensko. Do povedomia sa dostala najmä predstaviteľka Carrie Bradshaw, ktorú si zahrala charizmatická Sarah Jessica Parker. Aké zaujímavosti sa spájajú s jej životom?

1. Mala pestré detstvo

O herečke sa nedá povedať, že by dostala všetko na zlatom podnose, práve naopak. Už od mala bola nútená deliť sa o mnohé veci so svojimi súrodencami. Pochádza až z ôsmich detí, aj keď medzi jej pokrvných patria iba dvaja.

2. Vyžaruje tak trochu iný ideál krásy

SJ Parker nikdy nepatrila medzi typické hollywoodske krásky. Napriek tomu z nej charizma srší priam na kilometre. Zaujme určite aj fakt, že je vysoká iba 160 centimetrov.

3. Pred oltárom celá v čiernom

Vďaka úlohe Carrie Bradshaw začal svet vnímať Sarah Jessicu Parker aj ako módnu ikonu. Svojej povesti nezostala nič dlžná a na vlastnú svadbu zvolila čierne šaty. Údajne nechcela vzbudiť príliš veľa pozornosti. S odstupom času však v jednom z rozhovorov priznala, že túto voľbu ľutuje.

4. Úzko spätá s baletom

Keď už sme pri móde, so Sarah Jessicou sa nám spájajú najmä baletné sukne. Málokto však vie, že herečka má vyštudovanú aj baletnú školu. Mimochodom, sukňa, ktorú mala oblečenú v seriáli, bola z výpredaja a stála iba päť dolárov.

5. Pána Božského našla aj v reálnom živote

V už toľko spomínanom seriáli sa celý jej milostný život točil okolo istého pána Božského. Sarah Jessica v reálnom živote najskôr randila s hereckým kolegom Robertom Downeym, ktorý je dnes známy najmä ako Ironman. Potom však spoznala Matthewa Brodericka a bolo rozhodnuté. Svoji sú už od roku 1997 a ide o jedno z najstabilnejších manželstiev Hollywoodu.

6. Deti má aj od náhradnej matky

Herecká hviezda svojmu manželovi priviedla na svet syna, ktorý sa volá James Wilkie Broderick. Keď sa však rozhodli, že ich rodina si zaslúži rozrásť sa, Sarah Jessica si už tehotenstvom neprešla. Ďalšie dve dievčatá im totiž vynosila a porodila náhradná matka. Ide o dvojičky s menami Tabitha a Marion. 

7. So seriálovou kolegyňou je na nože

Zatiaľ čo hlavná hrdinka na obrazovkách tvorila s ostatnými kolegyňami na oko neodlučiteľnú partiu, v skutočnosti je všetko celkom inak. Jej spor s Kim Cattral údajne pretrváva dodnes. Nie je úplne známe, čo sa medzi herečkami udialo. Podľa vyjadrení Kim však nikdy priateľkami neboli.

8. Objavila elixír mladosti?

Aj keď sa herečka približuje k šesťdesiatke, stále vyzerá výborne a starnutiu necháva voľný priebeh – bez zbytočných zásahov náročných úprav tváre. V kondícii ju udržuje najmä pilates. Je tiež veľkou milovníčkou zdravého životného štýlu a pravidelného cvičenia.

9. Na tajnom mieste ukrýva hotové poklady

SJ Parker má údajne plne klimatizované a dobre zabezpečené úložisko, ktoré sa nachádza v New Yorku. Neschováva v ňom však zlaté tehličky, aj keď hodnotu môžu mať podobnú. Ide o šatník, v ktorom majú byť uskladnené odevy zo seriálu Sex v meste, ale aj niektoré pôvodné kusy nábytku.

10. Kde je jej skutočný domov?

Možno nikoho neprekvapí, že herečka žije v New Yorku. Spolu so svojou rodinou si však vytvorila aj druhý domov v Írsku, kde takisto trávi veľa času. Dalo by sa tak povedať, že čiastočne je srdcom aj Európanka.

Sledujte nás aj na našom Instagrame

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame