VIDEOTIP Pleseň, slimáky i septorióza: Ako ochrániť paradajky v našich záhradách?

Najčítanejšie dnes
3 dni
Týždeň

Obrázok dňa

Ďalšie obrázky
Foto

Anketa

Pestujete si doma paradajky?

Paradajky sú pestované mimoriadne často a keď sa im darí, dokážu nás obmeňovať obrovským množstvom plodov

Leto je v plnom prúde a tak sa určite nemôžeme dočkať toho, keď začneme zbierať našu úrodu. Paradajky sú pestované mimoriadne často a keď sa im darí, dokážu nás obmeňovať obrovským množstvom plodov. No sú zároveň náchylné na rôzne choroby, ktoré nám môžu zničiť celoročnú úrodu.


Ide napríklad o zemiakovú pleseň alebo septoriózu, no nepríjemné je i to, keď nám rastliny napadnú slimáky. Ako proti týmto problémom bojovať? To sa dozviete z reportáže.

Zdielať na Facebooku

Diskusia (1)

  • Veronika 20.06.2019, 12:44

    No "ďakujem" za také rady. Modrú skalicu pozná každý ale niektorí tie rajčiny aj chceme jesť. Slimákom pomôžu len tie neekologické "valčeky". Tie zdravšie im napodiv dosť chutia a lákajú ich aj na rastliny, kým skapú. S veľkými "bezdomovcami" nie je problém, stačí ich pozbierať a nasoliť. A prípadne zaliať vrelou vodou. A ozaj šnečkovia - teda slimáky s domčekom sú iní predátori, tí pojedajú týmto vajíčka aj ich. Lebo slimáky sú kanibali. Takže si rozmyslite, aký bordel si budete sypať do záhrady a čím nastriekate budúcu potravu. Ja žiadnu takúto chémiu nepoužívam. Stačí trochu rozmýšľať a likvidovať prvé príznaky chorôb. Ide to aj bez chémie. Ja tie rajčiny chcem totiž aj zjesť, nie sa potom čudovať nejakej alergií...

1

Pridať komentár