Emma Tekelyová onedlho oslávi šesťdesiatku: Odhaľte jej recept na krásu

Emma Tekelyová

IKAR

Emma Tekelyová má veľa fanúšikov aj neprajníkov, faktom však je, že na svoj vek (58) vyzerá vynikajúco. Jej recept na krásnu tvár pritom nie je veľmi komplikovaný. Už pätnásť rokov cvičí tvárovú gymnastiku a práve jej pripisuje aj svoj mladistvý výzor.

Jednou z priekopníčok tvárovej gymnastiky je francúzska rehabilitačná sestra Camille Volaire. Tá si všimla priaznivé účinky precvičovania s pacientmi na ich aj svojej tvári. Práve jej kniha tiež inšpirovala k cvičeniu Emmu Tekelyovú.

Jej vlastná gymnastika

,,Keď som si ju v 90. rokoch kúpila, začala som študovať jednotlivé cviky a prišla som na to, že mnoho cvikov je podobných artikulačnej rozcvičke, ktorú robia herci či moderátori pred vystúpením, aby „nebrbtli“. Zistila som, že tvárová gymnastika je vlastne niečo, čo už poznám a akurát som týmto cvičeniam pridala viac expresivity,“ vysvetľuje moderátorka a spisovateľka, ktorá je dnes sama autorkou knihy a DVD o tvárovej gymnastike. ,,Raz som v talkshow Adely Banášovej spomenula, že robím tvárovú gymnastiku a dostala som neskutočne veľa mailov a ohlasov,“ objasňuje, čo ju inšpirovalo k príprave tohto cvičebného programu.


Tiež by vás mohlo zaujať: Bojujete proti vráskam a za peknú pleť? Vyhnite sa týmto mýtom!


Jazyk vyplazuje pravidelne

Tvárová gymnastika je lacná a jednoduchá metóda, ako vylepšiť svoju vizáž, vyžaduje však dávku trpezlivosti. Pár cvičení na viditeľné zlepšenie stačiť nebude. ,,Pre čo najväčšiu efektivitu treba každodenné cvičenie. Je to podobné, ako s chodením do telocvične – musíte sa vypnúť k výkonu a staviť na pravidelnosť.“

Desať minút denne

,,Vyberala som cviky, ktoré sú jednoduché, ľahko zapamätateľné a účinné. Na moju zostavu stačí desať minút denne,“ hovorí blondínka. Ak odcvičíte svojich desať minút poriadne, budete mať na druhý deň aj svalovicu. Medzi jej pravidelné cviky patrí napríklad:

  • expresívne vyplazovanie jazyka
  • obrovský silený úsmev, pri ktorom sa zapája aj sánka a časť krku
  • nafúknutie líc a našpúlenie pier – „balón“
  • výrazná artikulácia samohlások
  • špúlenie pier – „bozk“

Ďalšie cviky Emmy Tekelyovej sa naučíte z jej knihy a DVD Tajomstvo mojej tváre – Tvárová gymnastika.

Zdroj: IKAR, IKAR, Dora
Odporúčame