Vychádza reedícia albumu Dvaja: Do histórie hudby sa zapísal ako prvý soundtrack legendárneho filmu

reedícia albumu Dvaja

Spolu s úpravou hitu „Nemožná“ vznikol aj nový videoklip (Zdroj: YouTube/Warner Music Gold)

Legendárny album Vaša Patejdla Dvaja je soundtrackom rovnako legendárneho filmu Fontána pre Zuzanu 1. Album obsahuje hudbu a piesne z tohto filmu, ktorý bol v polovici 80. rokov minulého storočia mimoriadne úspešný aj vďaka Patejdlovej hudbe, ktorú v jej pesničkovej časti otextoval Boris Filan. TASR informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Už celé generácie si pospevujú hity z albumu Dvaja

Hity ako Prvá láska, Nemožná, Dvaja či Mopedová (Poďme spolu lietať) a najmä Ak nie si moja spievajú popri Patejdlovi aj Jožo Ráž, Robo Grigorov, Oľga Záblacká či Silvia Slivová. Je to jeden z najvýznamnejších albumov slovenskej modernej populárnej hudby, a preto je právom zaradený do súčasnej vinylovej edície Opusu.

Prvý slovenský filmový soundtrack

„Jeden z najúspešnejších slovenských filmov priniesol do histórie slovenskej populárnej hudby aj prvý regulárny filmový soundtrack, ktorý okrem pesničiek obsahoval tiež inštrumentálne skladby a medzihry s ústredným motívom. Album bol výsledkom priamej spolupráce medzi filmármi (Koliba) a hudobným vydavateľstvom (Opus) s cieľom, aby sa dostal do predaja súbežne s nasadením filmu v kinách, čo sa aj podarilo. V oboch prípadoch dostali, či už samotný film alebo aj album, popri komerčnej úspešnosti aj nádych určitej kultovosti. Album Dvaja je svojím spôsobom esenciou vrcholiacej vlny najúspešnejšieho obdobia slovenskej populárnej hudby vo vtedajšom federálnom česko-slovenskom kontexte,“ píše v sprievodnom texte k albumu Juraj Čurný.

V celkom novej verzii vychádza aj hit „Nemožná“

V týchto dňoch vychádza samostatne aj nová electro-house disco verzia hitu Nemožná, pri ktorého tvorbe cover verzie bol použitý pôvodný a nezameniteľný spev Silvie Slivovej. Uvádza ho štúdio The Deep Records & The Deep DJs. K piesni vznikol aj videoklip v produkcii The Deep Records od režiséra Roba Bošeľu s televíznymi hercami Dušanom Ambróšom a Biankou Šutičovou.

 

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame