Homeopatia a chudnutie: Komu môže pomôcť zhodiť kilá navyše?

Homeopatiká

thinkstockphotos.com

Ako pomáha homeopatia pri zhadzovaní hmotnosti, pre koho je táto metóda určená a ako rýchlo možno očakávať výsledky?

Viete, že slovo „schudnúť“ sa vo vyhľadávačoch na sieti objavuje viac než miliónkrát za mesiac? Okolo 100 tisíc z nás sa zameriava na nájdenie čo najrýchlejšieho spôsobu zníženia telesnej hmotnosti a iba 35 tisíc chce spoznať správne a zdravé spôsoby chudnutia. Čo tak skúsiť metódu alternatívneho spôsobu znižovania váhy, ktorá pomáha chudnúť príjemne a zdravo prostredníctvom homeopatie. 

Komu homeopatia môže pomôcť a nakoľko je účinná?

Úlohou homeopatie nie je liečba konkrétnej choroby, ale človeka ako celku. Napríklad, cez bolesť hlavy pacienta sa homeopat pokúša nájsť príčinu jej vzniku. Nadváha taktiež zapadá do mozaiky svedčiacej o poruche celého organizmu. Teda určite stojí za to nájsť pravú príčinu jej vzniku a problém vyriešiť, aj keď to nie je na prvý pohľad až také jednoduché a ani nie rýchle.


Mohlo by vás zaujať: Homeopatia a jej hlavné princípy: Aké skúsenosti s ňou máte vy?


Návšteva u homeopata

Prvé stretnutie s homeopatom pripomína skôr návštevu psychoterapeuta, ktorý sa skutočne zaujíma o všetky aspekty života a správania pacienta. Povedzme, že lekár sa vás môže opýtať, ako často plačete, ako sa správate, keď ste nervózni, či máte radi samotu, alebo či svoj voľný čas radšej trávite v spoločnosti. Otázky môžu byť veľmi prekvapujúce, ale práve ich odpovede pomôžu nájsť podstatu problému. Mimochodom, pri návšteve homeopata musíte byť pripravení na možnosť, že vás pošle na lekárske testy. Môžete tento proces urýchliť a prísť do ambulancie už s hotovými výsledkami a zdravotnou kartou. Homeopat sa musí v prvom rade oboznámiť so všetkými ochoreniami, ktorými ste trpeli, s liekmi, ktoré ste mali predpísané, ale aj s tými, čo ste užívali svojvoľne.

Proces liečby

Počas liečby vám lekár bude meniť preparáty a dávkovanie piluliek. Nejde však len o akési guľôčky, ale o skutočné liečivá. Pri liečbe sa používajú nielen homeopatické ampulky, roztoky a prášky, ale súčasne môžu byť k nim naordinované aj masáže a akupunktúra. To vo väčšine prípadov  závisí od možností lekára, na ktorého sa obraciate. Pri liečbe homeopatickými prostriedkami by ste však nemali očakávať rýchle výsledky, pretože všetky prírodné prípravky majú kumulatívny účinok. Preto proces chudnutia prostredníctvom ich účinku môže trvať aj niekoľko mesiacov. Pritom sa  však spoliehať len na homeopatiu nemôžete. Ak nebudete dodržiavať určité pravidlá zdravého stravovania a telesného pohybu, výsledky možno nedosiahnete vôbec.


Mohlo by vás zaujať: Takto pôsobia homeopatiká: Pomôžu prírodné lieky aj vám?


Pre koho je liečba účinná

Táto prírodná metóda je najúčinnejšia pre dva typy ľudí. Do prvej skupiny patria tí, ktorí priberajú bez toho, aby veľa zjedli. Ich problém môže byť napríklad v obrovskej závislosti na slaných jedlách a ich nadváha je spôsobená dôsledkom zadržiavania vody v organizme. Do druhej skupiny spadajú najmä tí, čo žijú rýchly životný štýl, sú veľmi zhovorčiví, impulzívni, majú sklon k častým zmenám nálady a nespavosti. Jedlo vôbec nevychutnávajú, ale dokážu ho zhltnúť za 5 minút, majú radi alkohol, ostré a sladké jedlá. Rýchlosť a nervozita spôsobuje nadúvanie a obyčajný problém, ktorí práve riešia, ovplyvňuje trávenie.

Koho homeopatia nedokáže liečiť

Homeopati potvrdzujú, že ťažko sa dá pomôcť ľuďom, ktorí sú náchylnejší na objemnejšie tvary. Celkový úspech sa dá dosiahnuť len obnovením rovnováhy v tele. Platí to rovnako ako pre psychický, tak aj fyzický stav. Málokto predsa zajedá problémy zelerom, pretože pre tento účel sa predsa len kupujú zákusky. Stáva sa však aj opak, keď pri nervozite chuť úplne vymizne. Taká reakcia nie je len známkou zvýšeného stresu, ale aj jeho posunu na novú úroveň.

Na jednej strane za nadbytok tukov a sacharidov a na druhej nedostatok vitamínov a živín, vám telo, pokožku a vlasy určite nepoďakuje. Keby sa mohli k tomu vyjadriť, určite vás požiadali, aby ste zmenili stravovacie návyky. Pre tieto účely môžete navštíviť homeopata alebo dietológa, ako aj podstúpiť kurzy správneho stravovania či oddýchnuť si pomocou kúpeľnej antistresovej liečby.


Mohlo by vás zaujať: Tisíce Slovákov im verí, pritom ide len o podvod: Homeopatiká vraj nefungujú!


Máte skúsenosti s homeopatiou a chudnutím? Napíšte ich ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

 

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Eva
Odporúčame