Skúšali ste už kefovanie pokožky? Dá zbohom celulitíde a  zbaví telo nečistôt

Foto: Gettyimages

Foto: Gettyimages

Ak chcete mať pokožku tela do vysokého veku jemnú, pružnú a hladkú, možno by ste mali začať s jej kefovaním. Táto stará a preverená európska technika robí s našou kožou doslova zázraky.

Vedeli ste o tom, že až tretina nečistôt odchádza z nášho tela kožou? Vylúčené odpady zpovrchu dokážeme odstrániť bežným umývaním, ťažšie je to ale s odumretými bunkami. Práve tých sa dá účinne zbaviť kefovaním, ktoré sa robí suchou kefou na suchej pokožke. Okrem toho má táto metóda mnoho benefitov, ktoré stojí za to poznať.  

Stimuluje lymfu, zbaví toxínov, zmierni celulitídu 

Pohyby kefou po koži zvýšia krvný obeh a rozhýbu aj lymfu. Až sedemdesiat percent kapilár lymfatického systému sa totiž nachádza tesne pod pokožkou. Práve lymfatický systém je akýmsi lapačom a likvidátorom vírusov, baktérií a toxínov, ktoré máme v tele. Cez kožu sa denne uvoľní 1 až 2 kg toxínov, ktoré by inak zaťažili pečeň a slezinu. Šúchaním povrchu tela lymfatickému systému pomôžeme zbaviť sa týchto toxických odpadových látok, a pokožka bude môcť prijať oveľa viac kyslíka. A má to ešte jeden skvelý efekt: Pohyby kefy po problémových partiách rozrušia toxický materiál nahromadený v tuku, ktorý sa ukazuje ako celulitída. Tá je totiž práve prejavom spomaleného pohyb u lymfy a nedostatočného odtoku odpadu z nášho tela. 


Mohlo by vás zaujať: Trápi vás svrbenie hlavy a lupiny? Tu sú tipy, ako sa ich zbaviť


Ako na to?  

  • Ideálna je kefa s dlhou rukoväťou a prírodnými štetinami.  
  • Spočiatku, kým si zvyknete na trenie pokožky, ju môžete nahradiť morskou hubou alebo rukavicou z konope – dostať ich v drogériách alebo špecializovaných obchodoch.  
  • S kefovaním začnite od chodidiel nôh a postupujte nahor smerom k srdcu. Potom prejdite na krk, hrudník a brucho, tu však kefujte jemnejšie.  
  • Tvár vynechajte, tu je pokožka veľmi citlivá a mohli by ste ju poškodiť.  
  • V oblasti brucha použite krúživý pohyb v smere hodinových ručičiek.  
  • Pamätajte aj na ruky, aj tu postupujte smerom k srdcu 
  • Vďaka dlhej rúčke nebudete mať problém zvládnuť ani chrbát a zadok.  

Náš tip: Kefu by ste nemali posúvať hore a dolu ako pri umývaní zubov, ale skôr ako keby ste povrch pokožky jemne zametali. Šúchajte vždy len jedným smerom, k srdcu, a nepritláčajte silou – cieľom nie je pokožku dráždiť, ale len zľahka stimulovať. Až postupne, ako si telo zvykne, môžete pritlačiť trochu viac.  

Nový ranný rituál 

Najideálnejšie je aktivitu robiť ráno, pred cvičením alebo sprchovaním. Večer by kefovanie kože mohlo byť príliš stimulujúce a ťažšie by sa vám zaspávalo. Po rituály si doprajte sprchu, a ak ste zvyknutí otužovať, striedajte teplú vodu so studenou. Nakoniec sa dostatočne nakrémujte mliekom alebo olejom, aby ste pokožku hydratovali. Ideálne sú prírodné prostriedky, napríklad brezový alebo kokosový olej.  

Kefu pravidelne čistite vodou a mydlom, a používajte výlučne svoju vlastnú. Pri procedúre sa vyhnite miestam s poškodenou kožou. Suché kefovanie by ste si mali dopriať každý deň, alebo aspoň 3-4 krát do týždňa. Prvé výsledky kefovania pravdepodobne uvidíte už o niekoľko dní či týždňovVaša pokožka bude dobre prekrvená, hebká a pružná. Čo ste však možno netušili ježe suché kefovanie má účinky aj na psychiku – ak sa tento ranný rituál stane bežnou súčasťou vášho života, únava nebude mať miesto a budete sa cítiť plní energie.   


Máte skúsenosti so suchým kefovaním pokožky? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: Mirka
Odporúčame