Krajšie telo za pár sekúnd: Tvarujúca spodná bielizeň uberie centimetre aj vám

Telo formujúce prádlo

flickr.com/Fone2012

Ku krásnemu telu sa možno dopracovať rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je aj tvarujúca spodná bielizeň. Šesťdesiat rokov potom, čo takáto bielizeň vymizla z pultov, sa znovu vracia, aby ženám zaistila peknú postavu. Dnes je však pohodlnejšia a tiež omnoho viac sexy.

„Shapewear je ako podkladový základ pre telo. Keď niekam idete, tiež si urobíte make-up, nie?“ hovorí Edy Figiniová, šéfka marketingu značky Lycra, vlákna často spájaného s touto bielizňou.

Nohavičky, bermudy aj kombinézy

„Tvarujúca bielizeň bude nevyhnutnou súčasťou mnohých garderób,“ vyhlasuje Géraldine Mazinová z Galeries Lafayette. Tento veľký parížsky obchod nedávno otvoril oddelenie bielizne, kde sú všadeprítomné tvarujúce nohavičky s vysokým pásom, body, bermudy či kombinézy. Ich účelom je sploštiť bruško, dať pekný tvar zadočku či pažiam a stehnám.


Mohlo by vás zaujať: Spodná bielizeň hreje, chráni aj zvádza: Toto ste však o jej histórii zrejme netušili


Predáva sa stále viac

Toto prádlo sa objavilo asi pred tromi rokmi a teraz ho predávajú početné značky, či už luxusné alebo s ľudovými cenami, v cenách od dvadsiatich po niekoľko stoviek eur. V tomto desaťročí chcú mať ženy zase pekné tvary. „Bielizeň umožňuje dosiahnuť krajšiu postavu a ide dobre na odbyt,“ vysvetľuje návrhárka Stella Cadantová, umelecká riaditeľka niekoľkých značiek vyrábajúcich bielizeň. Napríklad značka Sans complexe (Bez komplexu), ktorá produkuje širokú škálu tvarujúceho spodného prádla, zaznamenala za uplynulý rok dvojciferný rast, zdôrazňuje.

Dodáva sebadôveru

„Ide o zásadnú tendenciu, ktorá nepochybne bude trvať veľmi dlho,“ usudzuje Stella Cadentová. „V bežnom živote budú tvarujúce spodné prádlo nosiť ženy, ktoré si veria a ktoré chcú svoju sebadôveru podoprieť dokonalým vzhľadom,“ dodáva. Zákazníčkami všetkého veku však nie sú len korpulentné ženy. „Pred dvoma rokmi, v počiatkoch tvarujúcej bielizne, sa veľkosti 36 a 38 nekupovali, ale neskôr sa stali veľmi žiadanými, rovnako ako veľkosti 42 a 44,“ uvádza Géraldine Mazinová.


Mohlo by vás zaujať: Džínsy oslávili výročie: Hádajte, koľko majú rokov a ako vznikol ich názov


Pohodlnosť na prvom mieste

„Ženy ho nosia stále častejšie,“ hovorí Edy Figiniová. „Ešte pred niekoľkými rokmi kupovali zákazníčky toto prádlo pre nejakú zvláštnu príležitosť. Od tej doby, čo sa stalo pohodlným, sa situácia zmenila,“ dodáva. „Musí byť naozaj elastické, aby vyvolávalo dojem akejsi druhej kože. Bielizeň je veľmi pohodlná, tvaruje telo tak, že skutočne uberá na tých pravých miestach centimetre. Žena sa v ňom musí cítiť dobre,“ zdôrazňuje Géraldine Mazinová.

Satén a čipka

Výrobcovia tvarujúcej bielizne usilujú o viac ženskosti. „S ortopedickou funkciou bielizne sme skoncovali,“ prehlasuje Géraldine Mazinová. Niektoré modely – nie ako sťahujúce nohavičky, ktoré nosí filmová Bridget Jonesová – sú zo saténu, s čipkami a v rafinovaných farbách. „Vysoké čierne nohavičky s čiernou čipkovanou podprsenkou môžu byť veľmi sexy,“ zdôrazňuje Géraldine Mazinová.


Používate telo tvarujúcu spodnú bielizeň? Napíšte do diskusie pod článkom.

Zdroj: flickr.com/Fone2012, flickr.com/Fone2012, Zora, AFP, ČTK
Odporúčame