Najlepšie a najhoršie vlastnosti podľa znamení zverokruhu: Schválne, či budú sedieť aj na vás!

Sedia na vás horoskopy?

Sedia na vás horoskopy? (Zdroj: GettyImages)

Aj toho najväčšieho odporcu horoskopov aspoň jeden krát v živote pritiahla zvedavosť zistiť, aké osobnostné charakteristiky na neho podľa zverokruhu pasujú. Je zaujímavé sledovať, že s ľuďmi narodenými v rovnakom znamení máme niekoľko povahových čŕt spoločných. Chcete spoznať svoje najlepšie a najhoršie vlastnosti podľa toho svojho?

Baran

Baran zbožňuje dobrodružstvo a objavovanie. Nebojí sa prekonávať sám seba. Stačí, ak mu poviete „to nezvládneš“ a on ukáže, ako ste sa mýlili. Je vášnivý, energický a pozitívne naladený. Ruka v ruke so zanietením však kráča jeho tvrdohlavosť, ktorá sa v konfrontácii s inými môže javiť ako arogancia. Ak niekto spochybní jeho postupy, pripravte sa, že uvidíte jeho impulzívnosť.

Býk

Pomôže každému, kto potrebuje. Je veľkorysý, spoľahlivý a vo svojich názoroch stojí ako zemské znamenie pevne na zemi. Na rozdiel od impulzívnych Baranov je aj pri prijímaní názorov druhých mimoriadne trpezlivý a chápavý. Negatívnou stránkou osobnosti Býka je však potreba vlastniť. Nielen materiálne veci, ale aj ľudí, preto im vzťahy môžu stroskotať na žiarlivosti.

Blíženci

Už zo samotnej podstaty Blížencov vyplýva ich flexibilnosť. Zaujímajú sa o množstvo rôznorodých podnetov, majú tvorivú a energickú myseľ a bez problémov spolupracujú s inými. Sú obdivovaní pre vtip a inteligenciu. V snahe vyhovieť každému však môžu pôsobiť nestálo a nekonzistentne v názoroch. Občas tak stratia životné smerovanie, v ktorom by boli spokojní.


Mohlo by vás zaujať: Čo hovorí horoskop? Nechajte si poradiť znamením a načerpajte stratenú energiu


Rak

Rak patrí k najvernejším priateľom a najoddanejším rodičom. Pre toto znamenie je charakteristická veľká obetavosť a starostlivosť. Rak je citlivý, emocionálny a dokáže oddane milovať. Potrebuje však silnú oporu, ktorej bezpodmienečne dôveruje, inak začne trpieť výkyvmi nálad, prevalcujú ho vlastné emócie a strach z budúcnosti.

Lev

Levovi je predurčené vládnuť, organizovať a riadiť. Jeho prednosťami sú čestnosť, úprimnosť a užitočnosť, preto jeho vedenie nie je vynútené, ale založené na pozitívnej atmosfére. Jeden z najlepších šéfov! Zápornými črtami povahy sú netrpezlivosť a neschopnosť zmeniť myslenie. Dokáže lipnúť na starých názoroch, hoci už dávno neprinášajú úžitok.

Panna

Človek v znamení Panny je považovaný za učiteľa. Rád pomáha, analyzuje a vždy vydá maximum úsilia, aby všetko klaplo na jednotku. Aj preto je vnímaný ako dôveryhodný a spoľahlivý človek, za ktorým si ostatní chodia po rady. Občas si ale nedá pozor na prílišnú náročnosť a kritickosť, pretože má už dávno všetko premyslené do detailov, ktoré jeho okolie nemusí chápať.


Mohlo by vás zaujať: Letná dovolenka podľa znamenia: Čo vám sadne najviac?


Váhy

Romantické a očarujúce znamenie, ktoré presne vie, ako si získať človeka, o ktorého majú záujem. Váhy sú skvelými diplomatmi a pri riešení úloh aj spravodlivými spoluhráčmi. K ich slabinám patrí nerozhodnosť a váhavosť, niekedy pod vplyvom okolností rýchlo zmenia smerovanie mysle a už opantaní novými výzvami zabudnú na to, sľúbili.

Škorpión

Škorpión má vždy zaostrené na cieľ. Bez ohľadu na to, aká ťažká prekážka je pred ním, dokáže svojou ambicióznosťou nájsť riešenie. Je verný svojmu presvedčeniu aj vnútornej sile. Vo vzťahoch to nemusí byť vždy ružové. Rád si udržuje svoju tajomnosť a možno až nedostupnosť. Presný opak však chce od partnera – ak má partner tajnosti, začne byť až prehnane žiarlivý.

Strelec

Obrovské srdce, veľké sny a túžba užívať si dobrodružstvo. Strelec je považovaný za milého a bezprostredného človeka, s ktorým sa iní ľudia cítia príjemne a radi od nich čerpajú energiu a pohľad na svet. Pri svojej otvorenosti to však niekedy preháňa s úprimnosťou a povie všetko, čo má na jazyku, bez ohľadu na následky. Občas bojuje aj s netrpezlivosťou, najmä ak je konfrontovaný s názormi ľudí, ktorí odmietajú zmeny.


Mohlo by vás zaujať: Odvrátená strana horoskopu: Ktoré znamenia majú najhoršie vlastnosti?


Kozorožec

Na Kozorožcovi sa vám bude páčiť jeho praktickosť, disciplinovanosť, ale aj zrelé a rozumné názory. Vôbec nepôsobí prchko, dá sa na neho spoľahnúť. Disponuje veľkou dávkou trpezlivosti a je z neho dobrý poslucháč. Keďže je pre neho typická plachosť, nemusí byť cesta k nemu jednoduchá. Ak sa mu niečo/niekto na prvý pohľad nepáči, len ťažko ho presvedčíte, aby zmenil svoj pesimistický pohľad.

Vodnár

Vizionárom zverokruhu je Vodnár. Dokáže sa zamerať na vzdialené ciele, je vynaliezavý a nebojí sa inovácií. Chce spraviť zo sveta lepšie miesto na život. Vodnár je veľmi šikovný a má širokú škálu záujmov. Ako slabosť možno vnímať ich presvedčenie “Všetko alebo nič!”. Neradi robia kompromisy a radšej sa od niektorých ľudí vzdialia, ako by mali ustúpiť.

Ryby

Ryby sú ochotné vždy pomôcť. Dokážu vnímať ľudí s extra dávkou empatie a súcitu, bez rizika odsúdenia. Pri rozhodovaní sa spoliehajú na svoju intuíciu. Človek v tomto znamení je citlivým, nežným a láskavým partnerom. Niekedy ich môžu emócie prevalcovať a z citlivosti sa stane precitlivenosť. Ak sa k tomu pridajú aj zmarené ideály, reštart môže byť náročnou životnou skúškou.

Zdroj: Lucia
Odporúčame