Šíri sa z vašej chladničky zápach? Vyhnite sa mu dnes aj v budúcnosti

Chladnička

flickr.com

V chladničke sa niekedy vytvorí zápach, ktorého sa nie je jednoduché zbaviť. Pachy v chladničke väčšinou spôsobujú potraviny s výraznou arómou alebo pokrmy, ktoré sa včas nespotrebovali a následne sa začali kaziť. Často sa však stáva, že nepríjemný vzduch sa v chladničke drží aj po odstránení zdroja zápachu.

„V chladničke treba predovšetkým pravidelne kontrolovať čerstvosť potravín a tie, ktoré už nezodpovedajú hygienickému štandardu, z nej odstrániť,“ uviedol pre Miroslav Tomka z NAY Elektrodom.


Mohlo by vás zaujímať: Potraviny vo vašej mrazničke: Čo zmrazovať, na koľko a čo radšej vôbec?


Pre priaznivú klímu v chladničke je praktické prikrývať hlavne aromatické potraviny rôznymi pokrývkami, i fóliami alebo ich ukladať do zatvárateľných nádob určených na skladovanie v chladničke. „Ak sa nevieme zbaviť nepríjemného pachu, je potrebné chladničku dôkladne zvnútra očistiť, prípadne ju vybaviť absorbérom pachu, ktoré ponúkajú niektorí výrobcovia chladničiek. Účinná látka je väčšinou vo forme gelu. Absorbér treba  umiestniť na dvierka alebo policu chladničky a neuzatvárať ho do priehradky na potraviny. Jeho účinnosť trvá približne tri mesiace, po tejto lehote ho treba vymeniť za nový,“ radí Miroslav Tomka.


Mohlo by vás zaujímať: Nová chladnička vo vašej kuchyni: Podľa čoho si ju vybrať?


Takmer všetci výrobcovia už v súčasnosti ponúkajú modely chladničiek s antibakteriálnym povrchom. Aktívna vrstva na vnútornom povrchu chladničky zabraňuje množeniu baktéri. „Nové typy chladničiek niektorých výrobcov obsahujú zase ventilátor, za ktorým býva zabudovaný antibakteriálny filter. Táto inovatívna technológia zabezpečuje hygienické prostredie a odbúrava pachy,“ uzatvoril Tomka.

Zdroj: flickr.com, flickr.com, TASR
Odporúčame