Snívate o bielych Vianociach? Zasnežený vianočný stromček vám ich prinesie

Moderný vianočný stromček s popraškom

Moderný vianočný stromček s popraškom (Zdroj: mojvianocnystromcek.sk)

Posledné roky nie je veľkou tradíciou, že nám na Vianoce nasneží. Samozrejme, pokiaľ nebývame v horskej oblasti, kde by sa naopak so snehom radi podelili. Byť na Vianoce sklamaní len preto, že nás za oknami nečaká biela nádhera? Neoberte sa o detskú radosť a doprajte si tohto roku vianočný stromček so zasneženými vetvičkami.

Biely, aj keby bolo vonku tropické teplo

V detstve sa nám vianočné sviatky spájali s typickými zimnými radosťami. Guľovačky, sánkovačky, stavanie snehuliakov a iglu… Kto nikdy nezažil, že sa nevedel dostať do školy alebo do zamestnania, lebo na cestách bolo toľko snehu, že sa nimi nedalo prechádzať? Ostali nám krásne spomienky, v ktorých nesmú chýbať ani biele Vianoce. Malo to svoje čaro, keď všade žiarili vianočné svetielka a za oknami sa ligotal sneh.

Biele Vianoce sú skrátka romantické, no dnes aj nereálne, pretože v decembri najmä v nížinách nielen často nesneží, ale ani nemrzne. Ešteže výrobcom umelých vianočných stromčekov napadlo vytvoriť aj zasnežené varianty stromčekov, ktoré sa hodia do interiéru rovnako ako do exteriéru. Ich romantický vzhľad nenarušia ani vykúrené obývačky či vysoké vonkajšie teploty.

Moderný vianočný stromček s popraškom

Milujete sneh a obzvlášť vás fascinuje na vetvičkách stromov? Prečo si tento pohľad neužiť priamo doma? Umelé vianočné stromčeky so zasneženými vetvičkami sú vhodnou vianočnou dekoráciou pre všetkých, ktorým biele Vianoce chýbajú. Nielen sneh vyzerá na umelom stromčeku realisticky.

Zasnežený vianočný stromček
Zasnežený vianočný stromček (Zdroj: mojvianocnystromcek.sk)

Keď sa zahľadíte na 3D ihličie, získate pocit, že je stromček čerstvo vyrúbaný a prinesený zo zasneženého lesa. Ešte lepší dojem na vás spravia 3D zasnežené vianočné stromčeky, ktoré majú trojrozmerné ihličie po celých vetvičkách, nielen na najviditeľnejších okrajoch. Ihličie pichá, ale sneh nemrazí ani sa nerozpúšťa a vy si stromček pokojne môžete postaviť priamo k radiátoru.

Ako ho ozdobiť

Keďže ste sa rozhodli pre takmer ozdobený stromček, priveľa ozdôb už potrebovať nebude, aby mohlo zasnežené ihličie vyniknúť. Najideálnejšie je zvoliť prírodnú výzdobu zo šišiek, sušeného ovocia, prípadne mašlí.

Doplnením o vianočné LED osvetlenie získate moderný vianočný stromček, z ktorého nebudete vedieť spustiť oči. Ak vás to napriek tomu ťahá k využitiu ozdôb, ktoré máte radi, menej je viac. Rozkvitnutý zasnežený stromček nebude pôsobiť tak verne ako stromček s ozdobami v tvare cencúľov či s vianočnými guľami.

Variantom zasneženého vianočného stromčeka sú čisto biele vianočné stromčeky. Možno ide o menší vianočný gýč, ale milujú ho deti rovnako ako dospelí. Je magické zdobiť biely vianočný stromček, keď za oknami je na Vianoce všetko zelené a ešte aj tá Katarína je rok čo rok na ľade…

Zdroj: PR článok
Odporúčame