Vyskúšali ste už lymfodrenáž? Pre zdravšie telo a pokožku bez celulitídy!

Lymfodrenáž

lymfodrenaz.net

Trápite sa s nadbytočnými kilogramami, celulitídou, alebo bývate často chorí? Všetkých týchto nedostatkov vás dokáže zbaviť lymfodrenáž. Okrem toho spevní vaše telo a pokožke dodá mladistvý vzhľad. Ak ste ju ešte nevyskúšali a máte podobné problémy, za pokus to rozhodne stojí. Lymfodrenáž vás vyjde iba pár eur.

Lymfodrenáž sa vykonáva v špecializovaných salónoch, ktoré sa zaoberajú kozmetickými procedúrami. Celé vyšetrenie je bezbolestné a pre mnohých dokonca znamená príjemne strávený čas a relax. Na ošetrenie si prineste silónové pančuchy, kvôli hygiene. Následne vás oblečú do špeciálnych lymfodrenážnych nohavíc. Počas ošetrenia budete pociťovať pravidelné tlakové vlny, ktoré sa budú presúvať smerom od chodidiel, až ku srdcu.

Kto lymfodrenáž ocení najviac?

  • ľudia so sedavým zamestnaním,
  • ľudia pracujúci v stoji,
  • ľudia so sklonom k tvorbe kŕčových žíl,
  • ľudia po operáciách a úrazoch dolných končatín,
  • ľudia s nadbytočnými tukovými zásobami,
  • ženy trpiace celulitídou,
  • ľudia s oslabenou imunitou.

Tiež by vás mohlo zaujať: Fitnes prístroj na doma: Ktorý vám vyformuje postavuje najlepšie?


Spomalenie toku lymfy spôsobuje celulitídu aj častejšiu chorobnosť

Lymfodrenáž je určená na rozprúdenie lymfy, ktorá vo vašom tele neprúdi tak, ako by mala. Ak sa vo vašich medzibunkových priestoroch dlhodobejšie uskladňuje lymfa, ktorá dostatočne neprúdi, uskladňujú sa v týchto častiach tela odpadové látky, čo zapríčiňuje zväčšovanie objemu tkaniva a vznik tukových vankúšikov, celulitídy, alebo trvalých opuchov spojených s nepríjemnými bolesťami.

Voľte radšej nohavice pod prsia

Záleží aj na tom, ako je váš salón vybavený. Niektoré salóny ponúkajú nohavice, ktoré objímu len nohy, iné sú vybavené vyššími nohavicami, ktoré sa zapínajú až pod prsia. Zvoľte radšej tie druhé. Nielenže pôsobia vďaka väčšiemu ošetrenému objemu tela intenzívnejšie, ale ošetria aj najproblémovejšie partie – zadok a bruško. Krátke nohavice, ktoré dosiahnu len po zadok tak tieto partie vynechajú a vy ste ochudobnení o skvelý lymfodrenážny účinok.

Ošetrenie nielen pre dámy

Ak si myslíte, že lymfodrenáž je len pre dámy, ste na omyle. Na túto procedúru chodia vo veľkom aj muži, ktorí sa chcú zbaviť tukových ložísk na bruchu, alebo si zlepšiť imunitu. „Na lymfodrenáž chodím pravidelne raz za mesiac už dva roky a poviem vám, že počas tohto obdobia som nebol ani raz chorý. Lymfodrenáž mi rozprúdila lymfu a preto sa vo mne nedržia nijaké škodliviny ani toxín a ja som omnoho zdravší, ako som býval predtým,“ hovorí pán Igor zo Žiliny.


Tiež by vás mohlo zaujať: Dávate kilá navyše za vinu genetike? Ste na omyle, stačí zmeniť životný štýl!


Nečakajte zázraky do jednom ošetrení

Tak, ako žiadna iná procedúra, ani lymfodrenáž vás nezbaví všetkých tukových zásob, či celulitídy už po jednom sedení. Počet ošetrení je individuálny a závisí od stavu vášho tela, veku a typu pokožky. Všetky tieto atribúty zhodnotí už skúsená odborníčka vo vami navštívenom salóne. Ak sa rozhodnete lymfodrnáž vyskúšať, sledujte aj ponuku zľavových portálov. Tam ju môžete kúpiť za naozaj výhodných podmienok.

Druhy lymfodrenáže:

  • prístrojová – napríklad za pomoci špeciálnych nohavíc či rukávov, ktoré vás tlakom masírujú
  • ručná masáž – špeciálna lymfatická masáž zameraná na odplavovanie splodín látkovej výmeny cez lymfatický systém. Ide o komplex jemných a ľahkých hmatov pri pomalej technike, aby sa podporil tok tekutiny v podkoží.

Aké sú vaše skúsenosti s lymfodrenážou? Odporučili by ste ju ďalším čitateľom? Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými čitateľmi v diskusii a vyhrajte víkendový pobyt alebo ďalšiu z cien v našej súťaži.

Zdroj: lymfodrenaz.net, lymfodrenaz.net, Nela
Odporúčame