Knižný tip: Zberateľka príbehov si vypočula už stovky životných osudov – O ten svoj sa podeliť nechce!

kniha Zberateľka príbehov

Autentický životný príbeh napísaný srdcom (Zdroj: Unsplash/Anna Zakharova)

Jednoduchý, no pohlcujúci dej – presne také je knižné dielo Zberateľka príbehov od autorky Sally Page. Každý z nás prežíva niekoľko príbehov denne. Niektoré sú šťastné, iné smutné, niektoré sú prekvapivé a niektoré absolútne náhodné. Každý z nich v nás niečo zanechá a niekam nás posunie. Hlavná hrdinka tohto príbehu sa volá Janice a má krátko pred päťdesiatkou. Svoj život považuje za bežný a nezaujímavý, až kým nezačne meniť postoj k svojmu osudu.

Zberateľka príbehov žije bežný život a pokúša sa vyjsť z ulity

Janice pracuje ako upratovačka v domácnostiach druhých ľudí. Zabezpečuje tým synovi štúdium na súkromnej škole a zároveň živí rodinu, pretože jej manžel si nie je schopný udržať žiadne zamestnanie. Jednoducho, životom je skúšaná až-až.

Podľa svojich zamestnávateľov je však skvelou osobu a perfektnou zamestnankyňou. Jej manžel však v nej vidí „iba upratovačku“. Janice zbiera príbehy, ktoré si vypočuje u svojich zamestnávateľov, ale častokrát aj náhodne na ulici alebo v autobuse a ako tvrdí, ľudí naozaj spoznáte až cez ich zážitky.

Napriek tomu si myslí, že ona sama nemá životný príbeh, o ktorý by sa mohla podeliť. Všetko sa zmení, keď začne pracovať u deväťdesiatročnej pani B. Táto prešibaná a excentrická bývalá špiónka je konečne tým človekom, ktorý v Janice vidí niečo viac, než sa na prvý pohľad zdá. A chce si vypočuť jej životný príbeh. Hoci sa Janice zdráha, pani B sa určite nenechá zastaviť.

Postupne začne Janice dávať do poriadku aj svoju minulosť a vzťahy so svojimi najbližšími. Zdieľanie príbehov totiž vytvára putá dôvernosti.

Z recenzií čitateľov „Zberateľka príbehov“ vyberáme

V slovenskom preklade má kniha takmer 300 strán. A napriek tomu, že na knižnom trhu je len od konca apríla tohto roka, čitateľka Lenka po prečítaní takto zhrnula svoje pocity: „Štýl je jednoduchý, príbeh priamy a bez zbytočných kudrliniek na prdelce. A práve vďaka tomu sa číta výborne. Napriek jednoduchosti autorka Zberateľku príbehov vyšperkovala k dokonalosti. Ale nepredstavujte si Carmen Geissovú (viem, že je to aktuálne dosť náročné), skôr Audrey Hepburn – štíhla silueta a dôraz na detail. Okrem toho nechá čitateľa štedro nahliadnuť do Janicinej zbierky a ponúkne mu množstvo okúzľujúcich fragmentov, z ktorých mnohé si zakladajú na skutočných udalostiach…Zberateľka príbehov ma očarila. Nielen nádhernou obálkou – všímajte tie nezábudky – ale hlavne veľmi milým, jednoduchým a zároveň pohlcujúcim príbehom. Sally Page dokáže vyprodukovať napätie aj bez beretty zdobiacej niečí spánok, automobilovej naháňačky alebo priestrelu stehenného svalu. A zároveň je jej rozprávanie pohladením pre dušu.“

kniha Zberateľka príbehov
Pripravte sa na humorné aj dojímavé príbehy (Zdroj: Martinus.sk)
Button kúpiť knižku

Príbeh, ktorý zozbieral príbehy druhých

Čo dodať na záver? Kniha Zberateľka príbehov ponúka zaujímavé postavy a príbehy, ktoré čitateľa vtiahnu do deja. Poskytnú mu celú škálu emócií, ktoré jednoducho k životu patria, či chceme alebo nie. Taktiež vás čaká prepracovaný a dojímavý záver, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Najkrajšie rozprávky pre deti: Objavte moderné príbehy, ktoré si zamilujú malí aj veľkí!

Objavte naše ďalšie knižné tipy

 

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame